Įrenginių apžvalgos

Belaidžių ausinių palyginimas ir apžvalga: 5 geriausi modeliai

2020 sausio 24

Jeigu norite įsigyti geras belaides ausines, dėl pasirinkimų gausos gali būti nelengva tai padaryti. Modelių daug ir įvairių, todėl Inovacijų biuras lygina penkis geriausius tokio tipo ausinių modelius: Apple AirPods Pro, Samsung Galaxy Buds, antros kartos Airpods, JBL Reflect Flow ir Huawei Freebuds 3. 

Apple fanui pasirinkimas aiškus

Jei turite bet kurį iš iPhone telefonų, būtų logiška plėsti patikimą ir gerai išvystytą ekosistemą, įsigijant to paties gamintojo išmaniuosius įrenginius. Tad dar neturinčiam klasika tapusių AirPods ausinių, pasirinkimas kaip ir aiškus: antros kartos AirPods arba AirPods Pro ausinės. Tačiau iškyla mažytė dilema: kurias iš jų pasirinkti?

AirPods Pro ausinių dėkliukas šiek tiek didesnis, bet lygiai taip pat tilps į daugelį kišenių kaip ir antros kartos AirPods. Lyginant pačias ausines, Airpods Pro nuo pirmtakių skiriasi patobulinta ausinių forma – dabar jos turi keičiamus silikono antgalius, tad geriau izoliuoja išorinį triukšmą. Paprastos AirPods ausinės, nors tokio antgalio ir neturi, taip pat puikiai laikysis daugelio ausyse. AirPods Pro turi ir papildomas angas slėgiui išlyginti, ir dar papildomą mikrofoną, nukreiptą į ausinių vidų – tai aktyvios triukšmo slopinimo sistemos dalis.

Samsung Galaxy Buds, JBL Reflect Flow ir Huawei Freebuds 3 

Samsung Galaxy Buds dėkliuko dizainas gana panašus, bet pačių ausinių kiek kitoks – jos neturi kotelio kaip AirPods, bet vistiek turi lietimui jautrų paviršių ir keičiamus antgalius, bei specialius silikono sparnelius, užtikrinančius, kad ausinės ausies kanale laikysis patikimai. 

Pastarąsias ausines dizaino atžvilgiu teisinga lyginti su JBL Reflect Flow – jos taip pat turi silikono auseles ir tris keičiamus antgalius, dėkliukas taip pat panašaus dizaino kaip ir pačios ausinės. Tiesa, jos atspariausios vandens purslams ir prakaitui iš visų – turi net IPX7 sertifikatą. Huawei Freebuds 3 dėkliukas kompaktiškas, tačiau pačių ausinių dizainas beveik nesiskiria nuo antros kartos AirPods.

Garso kokybė

Samsung savo Galaxy Buds ausines kūrė kartu su žinoma garso technikos kompanija AKG, tad dėl garso kokybės abejonių nekyla. Silikono antgaliai pasyviai izoliuoja išorinį triukšmą, todėl visi dažniai girdimi aiškiai visose juostose: pakanka ir žemų ir aukštų. Tą patį galima pasakyti ir apie JBL modelį. Apple ausinės savo garso kokybe niekuo nenusileidžia – AirPods Pro antgaliai taip pat pasyviai blokuoja išorinį triukšmą, yra ir aktyvi išorinio triukšmo slopinimo funkcija, kuri padeda išgirsti daugiau savo muzikoje pernelyg nedidinat garso norint užgožti tą triukšmą. Antros kartos Airpods ausinių garso kokybė neprasta, tačiau triukšmas čia niekaip neizoliuojamas, bet tame yra ir privalumų: geriau girdėsite aplinką judrioje gatvėje ar sporto klube. Su Huawei Freebuds 3 yra panašiai – nors ir yra triukšmo slopinimas, skambesys panašus į antros kartos AirPods – pakanka ir žemų dažnių, o aukšti neiškraipomi ir aiškūs.

Baterijos ištvermė

Kiek laiko šios ausinės gali groti? Pilnai įkrovus abiejų Apple AirPods modelių ausines ir dėkliukus, abu modeliai gali atlaikyti net 24 valandas. Vieną kart pilnai įkrovus pačias ausines, muziką girdėsite iki 5 valandų, o 15 minučių įkrovos užteks net 3 valandoms. Abu modeliai palaiko belaidį įkrovimą. 

Galaxy Buds groja kiek trumpiau: iki 13 valandų, bet to pakaks visai dienai. Pačios ausinės gros iki 6 valandų, o dėkliuke esanti baterija sukaupia dar papildomas 7 valandos energijos. Ausines įkrovus tik 15 minučių, muzikos galėsite klausytis iki 1 valandos ir 40 minučių. Išskirtinė šių ausinių funkcija yra ta, kad jas galite įkrauti belaidžiu būdu iš savo telefono.

Huawei Freebuds 3 baterija ne ką mažiau ištverminga – vieno ausinių įkrovimo pakanka 4 valandoms, o dėkliuke yra energijos dar 16 valandų. Jei turite Huawei telefoną, palaikantį energijos dalijimąsi belaidžiu būdu, šias ausines galėsite įkrauti padėję dėkliuką tiesiog ant telefono nugarėlės.

JBL Reflect Flow išsiskiria savo baterijos ištverme: pilnai įkrovus, jos atlaikys net iki 30 valandų. Ausinės vienu įkrovimu gros 10 valandų, o dėkliuke dar energijos atsargu 20-iai papildomų valandų. Pakrovus ausines tik 10 minučių, muzikos klausysitės valandą. 

Ausinių valdymas

Antros kartos Apple AirPods, Samsung Galaxy Buds ir Huawei Freebuds 3 turi lietimui jautrius paviršius, tad jas galima paprastai valdyti, neištraukus telefono iš kišenės. O štai JBL Reflect Flow valdomos paspaudimu. Tai leidžia lengvai atsiliepti į skambutį, perjungti kitą garso takelį ar aktyvuoti balso asistentą. Apple AirPods Pro valdomos kiek kitaip – kotelyje įmontuotas jėgos jutiklis, tad ji reikia lengvai suspausti. Komandos, t.y. paspaudimų ar palietimų kombinacijos kiekvienam modeliui nežymiai skiriasi. 

Papildomos ausinių funkcijos

Kaip ir kiekvienam išmaniajam įrenginiui, šioms ausinėms netrūksta pažangių funkcijų. Pavyzdžiui, Apple AirPods Pro gali iš bėdos pakeisti klausos aparatą – klausos sutrikimų turintys žmonės gali telefono mikrofoną atsukti į pašnekovą, o ausinės jo balsą sustiprins ir jis bus girdimas garsiau ir aiškiau. AirPods Pro aktyvi garso slopinimo funkcija net 200 kartų per sekundę matuoja išorės triukšmo lygį ir jį atitinkamai jį pašalina. Prilietus ausines galima nutildyti muziką ir pasikalbėti su pašnekovu – nereikia traukti telefono iš kišenės. Be to, jei kur nugrūsite vieną ausinę – ne bėda, tiek samsung, tiek apple ausinės turi jų aptikimo funkciją. Galaxy Buds ir JBL Reflect flow turi funkciją, leidžiančią vienu metu klausytis ir muzikos ir aplinkos garsų – pravartu kai norite girdėti aplinką ir išlikti saugūs bėgiodami mieste ar dirbdami biure.

Štai tokie penki ausinių modeliai –vieni iš pažangiausių, kokius tik galima šiuo metu įsigyti. Kiekvienos iš šių penkių ausinių yra savaip unikalios ir veikdamos kartu su jūsų išmaniuoju telefonu sukuria išmaniąją ekosistemą ir palengvina jūsų kasdienybę. Visas jas dabar galite įsigyti tele2 salonuose, arba internetu – tele2.lt. Kurias pasirinksite jūs?