Įrenginių apžvalgos

Belaidė dabartis ir ateitis: kaip išsirinkti geriausias belaides ausines?

2020 sausio 8

Ausinės – tai tiesiog nepakeičiamas šiuolaikinio žmogaus įrankis. Jos leidžia mums visur ir visada mėgautis muzika, podkastais ar audioknygomis, saugo nuo triukšmo ir suteikia daugiau privatumo, o dažnai tampa ir sunkiai pakeičiama stiliaus detale. Tuo pačiu kelis pastaruosius metus galime stebėti labai aiškią tendenciją – mes judame link belaidės ateities. Tradicinis ausinių lizdas pamažu bet užtikrintai nyksta iš telefonų, o praktiškai visi gamintojai siūlo savo belaides ausines.  Tiesa, pasirinkimo čia tiek daug, kad dažnam gali būti tiesiog per sunku nuspręsti. Juo labiau, kad belaidės ausinės kartais būna pakankama ženkli investicija. Taigi, nuo ko pradėti atrankos procesą?

Klausimai, į kuriuos reikėtų sau atsakyti

Tai, kas vienam tiks idealiai, kitam netiks visiškai. Ir atvirkščiai. Belaidžių ausinių pasirinkimas visų pirma turėtų priklausyti nuo to, kaip ir kokiomis aplinkybėmis klausysitės. Šiuos išmaniuosius pagalbininkus galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: universalias „earbuds“ (primenančias paprastas ausines be laidų), užmaunamas ausines (angliškai vadinamas „headphones“) ir sportinio tipo, paprastai arba sujungtas vieninteliu laidu, arba turinčias jų nepamesti padedančius antausius. Taigi, iš pradžių nuspręskite, kuris tipas jums tinka labiausiai. „Earbuds“ labiausiai tinka naudojimui tik su telefonu (einant gatve, keliaujant ir pan.), o šalia dar turint ir laidines ausines, dažniau jungiamas prie kompiuterių. Užmaunamos belaidės tiks ieškantiems universalumo. Jos paprastai parduodamos ir su laidu, tad gali būti naudojamos tiek vienaip, tiek kitaip. Sportinio tipo modelis labiausiai tiks ieškantiems atsparaus ir patvaraus įrankio.

Daugiau klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti

Tuo pačiu reikėtų įvertinti ir dar du labai svarbius faktorius: garso kokybę bei baterijos talpą. Nereikia net sakyti, kad belaidės ausinės savo kaina gali skirtis dešimtimis kartų, tad jūs tikrai nenorite išleisti savo pinigų daiktui, kurio jums iš tikrųjų net ir nelabai reikia. Brangiausios rinkoje esančios belaidės ausinės pasižymi puikiomis garso atkūrimo savybėmis. Būtent dėl jų kaina taip ir pakyla. Tačiau, jeigu nesate pats didžiausias muzikos fanas arba daug dažniau klausote podkastų, paprasčiausiai net neišnaudosite viso jų potencialo. Tokiu atveju tikrai daug labiau apsimoka „earbuds“ tipo ausinės. Arba teikite prioritetą modeliui, pasižyminčiam didele baterijos talpa t.y. be pertraukos galinčiam groti bent 4-6 valandas. Juk tikrai nenorėtumėte, kad ausinės išsikrautų ilgos kelionės viduryje.

Airpods – kokybės standartas

 Tik pasirodžiusios Apple Airpods labai greitai tapo tuo modeliu, į kurį lygiuojasi visi likę gamintojai. Šios bevielės ausinės pasižymi puikiomis sujungiamumo savybėmis (su telefonu ar kompiuteriu jos susiporuoja tiesiog akimirksniu), labai gera baterija (Airpods geba be pertraukos groti iki 5 valandų), o taip pat turi tvirtą ir kompaktišką dėklą. Be to, pernai Apple pristatė ir ilgai lauktą Airpods Pro versiją, turinčią garso izoliacijos funkciją. Vidutiniam vartotojui, ypač jeigu šis dar naudojasi iPhone telefonu ir Macbook kompiuteriu, šis modelis yra pats patikimiausias ir saugiausias pasirinkimas.

Pačios geriausios alternatyvos

 Šių prietaisų tikrai nesinorėtų vadinti „tik alternatyvomis Apple Airpods“, mat savo savybėmis pastarosioms jos mažai kuo nusileidžia. Dėmesį visų pirma reikėtų atkreipti į Samsung Galaxy Buds, pasižyminčias kompaktiškumu ir ergonomišku dizainu, o taip pat galinčias nepertraukiamai groti iki 6 valandų. Samsung Galaxy savininkams tai idealus pasirinkimas. Kiek ekonomiškesnio varianto ieškantiems vertėtų atkreipti dėmesį į Xiaomi bei jų minimalistinio dizaino Mi Airdots Pro TWS, turinčias magnetinį dinaminį garsiakalbį bei galinčias groti 4-5 valandas. Aktyviau gyvenantiems puikiai tinka sportinio tipo belaidės ausinės. Pavyzdžiui, JBL Reflect su dvigubo užrakto technologija, be pertraukų grojančios net iki 8 valandų.

Tikriems muzikos fanams

Daug ir dažnai muzikos klausantieji visgi dažniausiai renkasi belaides ant galvos užmaunamas ausines (vadinamąsias „headphones“). Čia šiuo metu lygių sau neturi JBL gamintojas, siūlantis daugybę tokių prietaisų variacijų. Ko gero, universaliausias pasirinkimas – JBL E45BT, išsiskiriančios ergonomišku dizainu, puikia garso kokybe ir iki 16 valandų veikiančia baterija. Ieškantiems ekonomiškesnio varianto puikai tiks JBL T500BT. Išorinio triukšmo pakęsti negalintys dažniausiai renkasi JBL E65BTNC, kurios ne tik slopina išorinius garsus, bet ir įkrautos veikia ištisą parą. Galų gale, tikriems audiofilams, girdintiems kiekvieną natą labiausiai tiks JBL Everest Elite 750 NC. Visi šie modeliai puikiai draugauja su telefonais bei kompiuteriais, o be to prie jų juos visada galima prijungti ir įprastu laidu.