Patarimai

Atmintinė tikram sporto fanui: kaip stebėti įdomiausias varžybas?

2022-09-06

Sporto fanai – išskirtinai lojalūs žmonės. Dėl mėgstamos komandos varžybų jie kelsis paryčiais, visą dieną susiplanuos taip, kad spėtų laiku grįžti namo, ir tiesiog suteiks joms prioritetą prieš visas kitas veiklas. Žinoma, visą sporto grožį lengviausia pajusti pačiam sėdint arenoje ar stadione ir stebint mačą gyvai. Vis dėlto, tai ne visada įmanoma. Galų gale, kai kurie žmonės ir šiaip nemėgsta minių bei jų keliamo triukšmo, ir daug mieliau renkasi namų ir savos sofos patogumą. Gera naujiena ta, kad šiuolaikinės technologijos mums suteikia galimybę varžybas stebėti ne tik patogiai, bet ir mėgaujantis prieiga prie statistikos, analizių, istorinių faktų ir t. t. Ši trumpa atmintinė sporto fanams padės patirti dar daugiau malonumo stebint svarbiausius mačus.

Trumpai:

  • Sporto stream‘inimo privalumus galima nesunkiai suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: patogumą, lankstumą ir personalizaciją.
  • Go3 leidžia pasirinkti iš daugybės sporto transliacijų ir bet kada pasižiūrėti pastarųjų kelių dienų varžybas.
  • Stream‘inimo platformų abonentai už paslaugą susimoka patys, tad nemato reklamos ir gauna unikalaus turinio.
  • Sporto transliacijos suteiks dar daugiau džiaugsmo, jeigu geriau suprasite konkrečių varžybų kontekstą ir seksite aktualiausias naujienas.
  • Statistikos stebėjimui skirti įrankiai tuo pačiu puikiai tinka ir sekti rezultatus gyvai.

Kaip stream‘inti tiesiogines sporto transliacijas?

Ištisus dešimtmečius sporto transliacijos veikė gana nepatogiu modeliu. Joms tiesiog buvo numatytas laikas televizijos programos tinklelyje. Tai reiškė, kad reikėjo taikytis prie kitų laidų, serialų, žinių ir t. t. Galų gale, sportas gana retai tapdavo prioritetu. Stream‘inimo eroje viskas pasikeitė.

Sporto transliacijų stream‘imo pliusai

Kodėl sporto transliacijų stream‘inimas fanams tapo tokia vertinga inovacija? Priežasčių daugybė, bet jas galima nesunkiai suskirstyti į tris pagrindines kategorijas: patogumą, lankstumą ir personalizaciją. Pradėkime nuo to, kad stream‘inimo platformos ypač lengvai prisitaiko prie jūsų žiūrėjimo poreikių. Jos suteikia galimybę sportą žiūrėti jums patogiu būdu: idealiu atveju per televizorių, bet jeigu neturite jo, lygiai taip pat sėkmingai galite naudoti ir nešiojamąjį kompiuterį, planšetę ar netgi išmanųjį telefoną. Pastarieji pasirinkimai ypač praverčia tais atvejais, kai namuose esama žmonių, kuriems sportas, deja, nelabai rūpi. Tuo pačiu tokios platformos neįspraudžia fano į griežtus laiko rėmus. Tarkime, jeigu užtrukote darbe ir matote, kad spėsite tik į antrąjį kėlinį, galite labai paprastai šiek tiek atsukti varžybas atgal. Galų gale, stream‘inimo platformos universalumu lenkia net ir specializuotus sporto kanalus. Dėl paprasto fakto – jos gali vienu metu rodyti net kelias transliacijas ir suteikti žiūrovams galimybę pasirinkti tas varžybas ar sporto šakas, kurios įdomiausios būtent jiems.

Kaip veikia sporto transliacijų stream‘inimas?

Kaip stream‘inti sporto transliacijasČia kaip pavyzdį galima pasitelkti didžiausią Baltijos šalių stream‘inimo platformą Go3. Veikia ji itin paprastai. Jums tereikia specialios programėlės, kurią parsisiųsti galite tiek iš Google Play, tiek iš Apple AppStore (priklausomai nuo jūsų turimo prietaiso). Jeigu turimas televizorius nėra išmanusis, prie platformos prisijungsite su specialiu priedėliu. Po to teliks susikurti paskyrą ir pradėti žiūrėti. Jokių papildomų žingsnių daryti nereikia – net ir paslaugos mokesčio suma bus įtraukta į telefono sąskaitą. Pačioje platformoje galite pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitiksiantį planą. Norėdami pasižiūrėti norimą transliaciją, tiesiog spustelėkite Sportas. Atsivėrusiame lange pamatysite rodomų varžybų tinklelį ir išsirinksite norimas. Jame galite ir judėti laiku atgal. Jeigu norėjote pasižiūrėti kokias nors varžybas, bet tiesiog nespėjote to padaryti (arba tuo metu žiūrėjote kitas), galite jas labai paprastai atsisukti. Archyve rungtynės paprastai saugomos 72 valandas.

Sporto transliacijų stream‘inimo vertės

Pasirinkimų gausa – toli gražu ne vienintelis tokių stream‘inimo platformų pliusas. Jos turi ir daugiau galbūt šiek tiek mažiau matomų privalumų. Pirmasis iš jų yra labai elementarus –reklamos. Tiksliau – jų nebuvimas. Tradicinės televizijos perka transliacijų teises, o uždirba pardavinėdamos auditoriją – mus. Stream‘inimo platformų atveju abonentai už paslaugą susimoka patys, tad praktiškai nemato ir reklamos. Visa tai sudaro sąlygas antrajam privalumui – nesant poreikio rodyti komercinio pobūdžio pranešimų, transliacijos režisieriai gali labiau susikoncentruoti į varžybas – leisti pasiklausyti, ką treneriai kalba per minutės pertraukėles, pateikti trumpų interviu, kurti įvairesnes laidas. Atsiranda galimybė ir naujiems formatams, kurie televizijoje kone būtų neįmanomi. Tarkime, Go3 turi tokią vos poros minučių laidelę „Žvilgsnis atgal“, kurioje naudojama archyvinė medžiaga iš praeities varžybų. Kitaip tariant, stream‘inimas laisvę suteikia tiek turinio vartotojams, tiek kūrėjams, tad atsiranda dar daugiau personalizacijos galimybių.

Geriausios sporto naujienų programėlės

Geriausios sporto naujienų programėlėsBe abejo, sporto transliacijos suteiks dar daugiau džiaugsmo, jeigu geriau suprasite konkrečių varžybų kontekstą. Kitaip tariant, jei seksite aktualiausias naujienas. Sužinoti visada yra ką. Pagrindines naujienas visada galite perskaityti didžiuosiuose ar specializuotuose portaluose. Tačiau sportu besidomintys giliau puikiai žino, kad žinių alkiui patenkinti reikia daugiau maisto. Išbandykite vieną iš kelių tarptautinių naujienų portalų/programėlių. Pirmoji jų – Bleacher Report. Šis įrankis geras tuo, kad jį galima personalizuoti. Iš tikrųjų tai milžiniška naujienų bazė, kurios srautą galėsite susidėlioti pagal savo poreikius ir tokiu būdu skaityti tik apie tas lygas ir komandas, kurios jums iš tikrųjų įdomios. Gana panašiai veikia ir The Score. Jo naujienų srautą taip pat galite personalizuoti. Tuo pačiu galėsite prisijungti ir prie fanų bendruomenių bei tokiu būdu dar labiau įsitraukti. Galų gale, jeigu savo pomėgiui jums negaila kelių papildomų eurų per mėnesį, išbandykite The Athletic. Ši platforma laikoma sporto žurnalistikos aukso standartu.

Geriausios sporto statistikos programėlės

Geriausios sporto statistikos programėlėsDar vienas sporto aspektas, be kurio milijonai fanų negalėtų gyventi, – statistika. Kiek kas įmetė taškų, atkovojo kamuolių, įmušė įvarčių, pagerino rekordų. Kas kurioje turnyro lentelės vietoje yra, kaip galėtų atrodyti atkrintamųjų paveikslas. Kur ieškoti tos geros ir patikimos statistikos. Pradėti galite nuo vieno ar kito turnyro oficialių puslapių. Tarkime, EuroBasket 2022. Esminė statistika čia pasiekiama labai lengvai. Jeigu vis dėlto norisi daugiau, pasirinkimų taip pat daugybė. Išskirti čia būtina SofaScore, LiveScore, 365Scores bei Flash Score. Visuose šiuose įrankiuose rasite turnyrines lenteles, rezultatyviausius žaidėjus bei kelerius metus atgal siekiančią statistikos istoriją. Šie įrankiai pravers ir dėl dar vienos priežasties. Tais atvejais, kai visgi negalėsite stebėti transliacijos, arba, žiūrėdami vieną, norėsite akies krašteliu sekti ir tai, kas vyksta kitoje arenoje, turėsite galimybę matyti rezultatą.