Gyvenimo būdas

Arnoldas Lukošius rekomenduoja: TOP 10 dainų jaukiam vakarui

2017-04-24

deezer_ilgas.jpg

Nepatikėsite: man iš tiesų patinka romantiška ir ilgesinga muzika, dainos, kurios turi kažkokį skausmo užtaisą, leidžiantį atverti savyje šviesą. Be to, visiškai nepaisau žanro ir leidimo metų bei esu vienas tų retų žmonių, kurie klauso dainos žodžių. Komplikuota kombinacija. Taigi, važiuojam.
1. Visage „Fade to Gray“

Naujosios bangos muzika, kurią sukūrė sintezatorius gavę nemokšos, mane patį kadaise įkvėpė groti ir paskatino atsistoti prie klavišinių instrumentų. Taip pat sėkmingai galėjau pasirinkti bet kurią „Ultravox“ ar „Soft Cell“ dainą, tačiau šiandien labiau norisi klausytis tokios keistos senienos, kuri vis dar skamba netikėtai šviežiai. Nuoširdumas nesensta.

2. Police „Every Breath You Take“

Mano dešimtuko be Stingo dainos tiesiog negali būti, o šis „Police“ laikų kūrinys toks tobulas, kad praktiškai nepaseno per ketvirtį amžiaus. Ir tegul atleidžia man begalė jo perdirbinių autorių – ši versija skamba geriausiai.

3. Boris Grebenščikov „Prišel pitj vodu“

Tai vienas tų rusų atlikėjų, kurie lydėjo visą gyvenimą. Ši – tik naujausia iš tų jo dainų, kurios vis virpa kažkur galvoje, reikalaudamos teisės vėl paliesti ausis. Fantastiškas tekstas, deja, tik suprantantiems rusiškai.

4. Garbage „Only happy when it rains“

Keista grupė, turinti unikalų skambesį, „nučiuožusią“ vokalistę ir keistą uždegančiai atstumiančią energiją. Kažkodėl norisi paklausyti dar ir dar kartą.

5. Depeche Mode „Precious“

Jei sąžiningai, galėčiau sudaryti bent penkis man labiausiai patinkančių dainų „Deezer“ dešimtukus vien iš „Depeche Mode“ kūrinių. Ir skambesiu, ir idėjomis man tai pati artimiausia grupė pasaulyje. Labai valdžiausi, todėl čia išrinkau tą kūrinį, kurį kiekvieną kartą įjungiu savo grotuve, kai įvažiuoju į pasakiškiausią Lietuvos miestą – Nidą.

6. Placebo „Days before You came“

Sprogstanti savo beveik iki skausmo užvaldančia energija daina. Ir tai tik vienas iš kelių dešimčių mane žavinčių šios grupės kūrinių.

7. Coldplay „White Shadows“

Kiekvienas „Coldplay“ albumas yra puota ausims, kiekviena daina turi paslaptį. Sunku išsirinkti, tačiau kažkodėl kiekvieną kartą prisiminus šią grupę man norisi išgirsti būtent šį kūrinį iš albumo „X & Y“. Tiesiog tai skambesys, kuris man kažkuo labai artimas.

8. Anna Naklab (feat. Alle Farben &YOUNOTUS) – „Supergirl“

Ši daina sąraše dėl to, kad… tiesiog patinka. Ir dėl to, kad akimirksniu sukuria jaukiai ilgesingą nuotaiką. Retas atvejis, kai dainos pergrojimas geresnis už originalą (atsiprašau, „Reamonn“).

9. Adele „Lovesong“

Fantastiškas „The Cure“ dainos remiksas. Įdėdamas jį čia nušoviau du zuikius – neužmiršau grupės „The Cure“ vieno stipriausių kūrinių ir nepraleidau Adelės, be kurios šių dienų muzika būtų ženkliai skurdesnė.

10. Depeche Mode „The Worst Crime“

Dar viena „Depeche Mode“ daina. Todėl, kad išties klausau teksto ir mėgstu, kai jis turi prasmę.