Patarimai

Pavojus ten, kur jo mažiausiai tikėjotės: viešas Wi-Fi

2018 liepos 10

Ar gali būti geresnė vieta darbui už biuro ribų nei jauki kavinukė senamiestyje? Vargu – bet nepamirškite, kad nemokamas ar viešai prieinamas Wi-Fi ryšio internetas gali būti nesaugus. Inovacijų biuras paaiškina, kokius pavojus gali slėpti viešas Wi-Fi ir kaip nuo jų apsisaugoti.

Kodėl viešas Wi-Fi gali būti pavojingas?

share

Kai naršote internete, duomenys keliauja iš jūsų kompiuterio į internetinį puslapį ir atvirkščiai, vyksta apsikeitimas informacija tarp jūsų įrenginio ir išorinio serverio per interneto ryšį. Jeigu šie siunčiami ir gaunami duomenys nėra užkoduoti, juos gali perimti kenkėjiškos 

trečiosios šalys. Būtent todėl jūsų asmeninei informacijai ir kyla pavojus. Internetu siunčiame nuotraukas, atliekame bankines operacijas, apsipirkinėjame, siunčiame asmeninius ir darbo elektroninius laiškus bei naršome socialiniuose tinkluose – visi turėtume pasirūpinti šios informacijos saugumu. Todėl patariame imtis prevencinių priemonių, kurios leistų ir toliau mėgautis viešo Wi-Fi teikiamais privalumais be baimės, jog kas nors gali pavogti prisijungimus prie jūsų interneto banko.

Kaip apsisaugoti naudojant viešą Wi-Fi ryšį?

bankas

Yra tik du patikimi būdai: nesinaudokite viešu Wi-Fi visai arba savo įrenginyje įdiekite VPN (angl. Virtual Private Network) – virtualų privatų tinklą. Ši paslauga užkoduoja informaciją, kuri keliauja iš jūsų kompiuterio ar į jį ateina. Privačiais jie vadinami todėl, kad ryšys tarp jūsų kompiuterio ir išoriniame pasaulyje esančių interneto puslapių serverių yra neprieinamas trečiosioms šalims. Tai tas pats, lyg minioje du žmonės tarpusavyje bendrautų tik jiems dviem suprantama kalba. Kad galėtumėte naudotis VPN, savo įrenginyje turite įdiegti atitinkamą programinę įrangą. Techradar.com teigimu, šiuo metu geriausią ir universaliausią VPN paslaugą tiekia ExpressVPN programėlė. Panašu, kad tai tiesa, nes Google Play parduotuvėje ji parsiųsta 5 milijonus kartų. Yra ir programėlės versija, skirta telefonams su iOS. Jos saugumą garantuoja per 2000 serverių, esančių įvairiose pasaulio valstybėse, o su viena paskyra galėsite apsaugoti iki trijų įrenginių. Paslauga mokama, bet tai yra vertinga investicija į jūsų saugumą internete. Jei paslaugą užsiprenumeruosite 15 mėnesių, jos kaina sieks 6,67 JAV dolerių per mėnesį.

Atsisiųskite ExpressVPN:
Atsisiųsti

Atsisiųsti

Antrą ir trečią vietą technologijų apžvalgų puslapis techradar.com skiria IPVanish ir NordVPN paslaugoms. Jos nuo ExpressVPN skiriasi tik savo greičiu, palaikomų įrenginių ir serverių skaičiumi. IPVanish laikoma greičiausia (viena paskyra palaiko iki 10 įrenginių), o NordVPN – pačia saugiausia (viena paskyra palaiko iki 6 įrenginių). IPVanish, pasirinkus metų prenumeratą, kainuos 6,49 JAV dolerio per mėnesį, o NordVPN siūlo bene mažiausią kainą – 3,29 JAV dolerio per mėnesį, bet tik užsisakius dvejų metų trukmės paslaugos prenumeratą.

Atsisiųskite IPVanish:
Skaitykite

Atsisiųsti

Atsisiųskite NordVPN:
Atsisiųsti

Atsisiųsti

Asmeninių duomenų saugumas internete darosi vis aktualesnis, todėl negalima numoti ranka į potencialias grėsmes. Ypač kai vis daugiau paslaugų, darbų ir svarbios asmeninės informacijos perkeliama į skaitmeninę erdvę. Jei norite dar labiau padidinti savo įrenginio ir jame esančių duomenų saugumą, rekomenduojame pasinaudoti patarimais iš kitų Inovacijų Biuro straipsnių: Kaip atsikratyti kodų kortelių ir generatorių, bet nepamiršti savo slaptažodžių?

Skaitykite

 

 

 

Prenumeruokite technologijų naujienas: