Inovacijos

Ar atsities „Samsung“ po liepsnojančios tragedijos?

2016-10-27

note7_ilgas.jpg

„Samsung“ su savo „Note 7“ šiais metais sprogdino internetą tikrąją ta žodžio prasme. Nors kompanija susitvarkė su potencialiais degėsiais ir, tikėkimės, jie jau nebešildo niekieno kišenės, pasekmės liko. 

Kol kas nežinia, kiek labai šie telefonai pakenkė „Samsung“ įvaizdžiui, jau nekalbant apie patirtus finansinius nuostolius. Bet kompanija nežlugo ir tikrai turi šansą reabilituotis su „Galaxy S8“ modeliu.

Spėjama, kad ekranas pasižymės įspūdinga 4K raiška. Palyginimui: dabartinio telefono raiška – „Full HD“ – turi 1920 x 1080 (horizontalių ir vertikalių) pikselių, tuo tarpu 4K turėtų turėti apie 3840 x 2160 pikselių. Išvada paprasta: daug žmonių jau dabar pasakytų, kad jų telefono ekranas nuostabus, tad geresnė raiška turėtų būti išvis fantastika.Šis telefonas turėtų pasirodyti 2017 m. vasarį ar kovą, o gal net ir balandį. Todėl nieko keisto, kad kol kas apie jį dar nėra žinoma nieko tikslaus. Internetuose spėliojama, kad naujasis modelis neturės pagrindinio mygtuko, o visas plotas bus išnaudotas įspūdingam ekranui. Žadama, kad pastarasis bus šiek tiek didesnis, nei 7-tosios kartos telefono – 5,5 colio, arba beveik 14 cm. Yra ir manančių, kad rinkoje pasirodys dviejų dydžių S8 modeliai.

Vaizdas pagerės iš esmės – kalbama, kad „Samsung“ nori smarkiai patobulinti savo grafinį procesorių, dėl kurio tarėsi su tokiais gigantais kaip „Nvidia“, „AMD“ ir „ARM“.

Norisi tikėti, kad naujasis telefonas išsikraus dvigubai lėčiau ir veiks beveik trečdaliu greičiau nei dabartinis modelis. Bent jau tokia nutekinta informacija buvo skelbiama. Gali būti, kad tai – tik pigus triukas kurstyti būsimų vartotojų vaizduotę. Jei tiksliau, tai spėjama, kad S8 turės 6GB darbinės atminties. Palyginimui: dauguma dabartinių mūsų telefonų, taip pat ir S7, turi 4GB. Taip pat, priklausomai nuo interneto greičio, juo bus galima parsisiųsti 4K raiškos ir 100GB dokumentą per maždaug 13 minučių.

Dar viena laukianti džiugi naujiena, kuri kol kas yra labiau spėlionė: S8 gali turėti USB-C jungtį, kuri pakeistų įprastą „mikroUSB“. Tokį kištuką galima naudoti bet kuria puse, ir jis leidžia naudotis net 100W galia. USB-C jau seniai laukia „Android“ vartotojai, tikėjęsi, kad jis bus pristatytas jau su S7.

Kai kurie gandai gali būti perdėti. Žemiau pateiktais gandais galima tikėti, galima ne: S8 gali turėti rainelės skaitytuvą, bei mini projektorių. Taip pat kalbama, kad S8 bus draugiškesnis jūsų kaupiamai informacijai, nes turės 128 GB atminties.

Apie naujojo modelio kamerą: internetuose kalbama, kad telefono nugarėlėje bus įdiegti du objektyvai, o fotoaparato raiška bus 30 megapikselių. Palyginimui – dabartinis modelis turi 12 MP kamerą. Pagerės ir priekinė kamera: nuo 5 iki 8 MP. Žinoma, pikseliai pikseliais, bet nuotraukų kokybę nulems ir daug kitų veiksnių.

Ir pabaigai  – „Techradar“ pafantazavimai naujojo telefono tema: