Išmanieji įrenginiai

Ar Apple reikėtų Priedų programėlės?

2021-01-18

Apple ekosistema kažkada atrodė labai paprastai: keli nešiojami bei stacionarūs kompiuteriai, iPod‘ai (atsimenate tokius?), iPhone‘ai ir iPad‘ai… Tačiau laikui bėgant pasiūla gausėjo. Nieko keisto, išmaniųjų daiktų asortimentas juk tik plečiasi. Labai greitai sulaukėme išmaniųjų laikrodžių, belaidžių ausinių, dabar turime ir MagSafe kroviklius. Čia sustoti Apple tikrai neketina. Niekas ir neprašo. Kuo daugiau išmaniųjų prietaisų, tuo patogiau. Egzistuoja tik vienas „bet“. Kai ekosistema tokia plati, kartais pasidaro sunkoka joje susigaudyti, o prietaisų valdymas tampa šiokiu tokiu iššūkiu. Šią problemėlę išspręsti ne taip ir sunku. Tai padaryti galima su nauja programėle, kuri ir būtų skirta išmaniųjų priedų kontrolei. Kaip ji galėtų atrodyti ir veikti?

Apple išmaniųjų prietaisų gausėjimo problema

„Problema“ – labai skambus žodis. Tačiau šiuo atveju visai tinkamas. Juk vienas iš jo apibrėžimų kaip tik yra „užduotis, iškylanti kasdienėje žmonių veikloje ir reikalaujanti teorinio arba praktinio sprendimo“. Apple problema – vis gausėjanti jos ekosistema. Kai ją sudarė tik kompiuteriai, telefonai ir planšetės, viskas buvo daug paprasčiau dėl to, kad visi šie prietaisai yra autonomiški. Kitaip tariant, jums visai nereikia turėtų jų visų. Gyventi kuo puikiausiai galima ir su iPhone telefonu, Windows kompiuteriu bei Samsung planšete. Bėda ta, kad to paties nelabai galime pasakyti apie Apple Watch ar AirPods. Taip, teoriškai juos galima naudoti ir derinant su Android telefonais. Tačiau tokia vartotojo patirtis bus paprasčiausiai nepilna. Maža to, dabar Apple priedų valdymas gana padrikas. Laikrodžiai turi savo programėlę, AirPods valdomos ir per Bluetooth, ir per kitus nustatymus. Juk tikrai yra racionalesnė išeitis?

Kodėl Priedų programėlė būtų naudinga?

Žinoma, kad yra. Apple ir pati tai tikriausiai kuo puikiausiai supranta. Mes netgi turime vieną visai šviežią precedentą. Daugybę metų Mac kompiuteriuose, o vėliau ir iPhone bei iPad, turėdavome dvi programėles: iTunes ir Apple Podcasts. Viena buvo skirta muzikai, kita podkastams. Viskas pradėjo keistis atsiradus stream‘inimo paslaugai Apple Music. Pamažu išnyko poreikis vartotojams pirkti ir turėti muziką, tačiau atsirado poreikis visu garsiniu turiniu mėgautis tiesiog vienoje vietoje. Todėl iTunes buvo atsisakyta ir ji pakeista Apple Music programėle, skirta muzikos bei podkastų klausymui. Dėl tokių permainų niekas nesiskundė. Gal tik šiek tiek nostalgiškai padūsavo apie tai, kaip greitai viskas keičiasi. Tas pats turėtų nutikti ir su Apple išmaniaisiais priedais. Tokioje programėlėje rastumėme visus savo prietaisus ir galėtumėme juos kontroliuoti nešokinėdami nuo vieno lango prie kito.

Kas atsidurtų Apple Priedų programėlėje?

Tokia Priedų programėlė galėtų atsidurti kiekviename iPhone, o joje rastume visus Apple turimus išmaniuosius prietaisus: AirPods ir AirPods Pro, Apple Watch, išmanųjį asistentą Apple HomePod, Apple Magic pelę, Magic klaviatūrą, MagSafe kroviklį, taip pat ir visus ateities priedus (pavyzdžiui, Apple AirTags, kai tik šie pagaliau pasirodys prekyboje). Turėdami šiuos įrankius vienoje vietoje vartotojai galėtų labai greitai ir lengvai koreguoti svarbiausius jų nustatymus, visada matyti, kiek energijos dar yra likę jų baterijose. Kitaip tariant – iš savo pirkinio išspausti maksimumą. Kalbant apie baterijas, iPhone savininkai turbūt padėkotų ir už Priedų programėlės widget‘us. Įsivaizduokite, jeigu kiekvienam prietaisui galėtumėte susikurti po atskirą ir bet kada matyti jų baterijos lygį ar prisijungimo statusą.

Kaip Priedų programėlė praturtintų Apple ekosistemą?

Visi Apple prietaisai, naudojantys Bluetooth ryšį, šiuo metu sinchronizuojami juos iš pradžių užregistruojant iCloud paskyroje. Priedų programėlė suteiktų alternatyvą. Dar daugiau, visa prietaisų ekosistema taptų vientisesnė, lengviau kontroliuojama. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad su savo MacBook ar iPad jūs naudojate ir Magic klaviatūrą ar Apple pieštuką. Jų nustatymus šiuo metu galite koreguoti tik tame prietaise, su kuriuo ji yra suporuota. Su Priedų programėle būtumėte gerokai laisvesni. Šių išmaniųjų prietaisų nustatymus galėtumėte kontroliuoti ir iš savo iPhone. Jau dabar Apple ekosistema išsiskiria tuo, kaip natūraliai, net per daug nemąstydami mes galime šokinėti nuo vieno ekrano prie kito. Tik laiko klausimas, kada kompanija dar labiau supaprastins šį procesą.

Apple ekosistemos ateitis

Turbūt tik laiko klausimas, kada iš tikrųjų sulauksime panašaus sprendimo. Apple išmaniųjų prietaisų pasiūla juk tik auga. Pavyzdžiui, praėjusių metų pabaigoje buvo pristatytos gana ilgai lauktos užmaunamos ausinės AirPods Max. Jau seniai netyla kalbos, kad Apple ruošia AirTags – šiuos mažyčius daikčiukus būtų galima pritvirtinti prie bet kokio jums brangaus daikto, o tada, naudojant su iCloud veikiančią Find My (arba čia aptartą Priedų programėlę!) funkciją, nuolat matyti jo buvimo vietą. Prietaisas naudos Bluetooth ir Ultra-Wideband ryšio standartus. Tai reiškia, kad jis nuolat skleis signalą, sufleruojantį, kur šis yra. Pagavęs užkoduotą žinutę artimiausias iPhone (nebūtinai jūsų), automatiškai persiųs ją į iCloud debesį, kur ji bus iškoduota ir persiųsta į jūsiškį. Toks paprastas sprendimas turėtų padėti lengviau surasti viską, pradedant pamestais raktais ir baigiant pavogtais daiktais. Dėl AirTags pasirodymo jau šiemet galime būti beveik tikri. Tačiau apie kiek prietaisų mes dar nežinome?