Naujienos ir gandai

Apple Unleashed: ką gali naujieji MacBook‘ai?

2021-10-20

Praėjo vos mėnuo nuo paskutiniojo Apple renginio, kurio metu pasauliui pirmą kartą parodyti naujieji iPhone 13 modeliai, o amerikiečių technologijų gigantas jau spėjo surengti dar vieną reikšmingą pristatymą. Apple visada stengiasi, kad kiekviena tokia prezentacija turėtų esminius akcentus. Tarkime, vasariniai WWDC renginiai pasakoja apie programinę įrangą. Rugsėjo – skirti pirmiausia iPhone‘ams. O štai Apple Unleashed daugiausiai pasakojo apie Apple kompiuterius. Kaip žinia, šioje srityje pastaraisiais metais gana daug permainų – kompanija palaipsniui pereina prie savo gaminamų procesorių, pamažu plėsdama jų pasiūlą. 

MacBook Pro – kaip atrodo ir ką sugeba

Pirmieji MacBook Pro su M1 procesoriumi sulaukė ypač daug simpatijų ir panegirikų dėl savo galios, greičio, baterijos ištvermės. Jie įrodė, kad Apple yra nepajudinamas rinkos lyderis. Su naujausiais procesoriais kompanija žengė dar vieną septynmylį žingsnį pirmyn. Šiemetiniai MacBook Pro savo sugebėjimais taip išsiveržė į priekį, kad beliko konkuruoti patiems su savimi. 

Kaip atrodo naujieji MacBook Pro

Jeigu pirmieji MacBook Pro su M1 procesoriais išvaizda nelabai skyrėsi nuo ankstesnių modelių, dar naudojusių Intel, tai štai antroji jų karta jau pateikia nemažai naujų dizaino sprendimų. Pradėkime nuo to, kad iš tikrųjų sulaukėme dviejų modelio variacijų: mažesnės 14 colių ekrano įstrižainės ir didesniosios – 16 colių. Pastaroji – tegu ir labiau nišinė – greičiausiai gaus daugiau dėmesio. Visų pirma dėl to, kad ją kaip alternatyvą stacionariam kompiuteriui dažniau renkasi dizaineriai ir kiti specifinių poreikių turintys profesionalai. Natūralu, kad norėsis išgirsti jų atsiliepimus bei komentarus. Įdomu tai, kad ir 14 colių MacBook Pro, lyginant su savo 13 colių pirmtaku, išmatavimų beveik nepakeitė. Skirtumas – gerokai plonesnėse kraštinėse, dėl kurių kompiuteriai atrodo kaip niekada moderniai, netgi futuristiškai. Apple taip pat sugrąžino šiek tiek dalykų, kurių vartotojai spėjo pasiilgti: čia rasite atnaujintą MagSafe jungtį, SD kortelių skaitytuvą bei HDMI. Svarbu ir tai, ko nepamatysite. Šiemet buvo atsisakyta Touch Bar‘o. Jis pakeistas senais gerais fiziniais mygtukais.

Ką sugeba naujieji MacBook Pro

Labai svarbu ne tik tai, kaip naujieji MacBook Pro atrodo, bet ir tai, ką jie sugeba praktikoje. Apple pristatė ne vieną, o net du visiškai naujus procesorius – M1 Pro ir M1 Max. Kompanija pasakoja, kad su jais tęsiamos gerosios M1 praktikos. Jos tiesiog dar labiau patobulintos. Naujieji procesoriai dar greitesni ir galingesni už savo pirmtakus. Kiek? Apple teigia, kad M1 Pro ir M1 Max turi net 70 proc. greitesnę CPU, taip pat atitinkamai dvigubai ir keturgubai greitesnę GPU. Visa tai turėtų įgalinti be jokio streso susitvarkyti net su pačiomis sudėtingiausiomis užduotimis. Modeliai taip pat šiek tiek storesni. Priežastis – jų viduje esantys naujos kartos aušintuvai. Jų padedami MacBook Pro net ir ilgą laiką atlikdami sudėtingas užduotis neperkais, veiks stabiliai. Naujieji modeliai taip pat tapo antruoju Apple prietaisu (po iPad Pro), naudojančiu mini-LED technologiją. Kaip žinia, ji veikia apšviečiant kiekvieną ekrano pikselį, o taip ne tik efektyviau išnaudojami energiniai resursai, bet ir dinamiškiau atkuriamas vaizdas, spalvos atrodo realistiškesnės – balta yra baltesnė, o juoda juodesnė. Atitinkamai 14 ir 16 colių kompiuterio versijos vaizdą atkuria 3024×1964 ir 3456×2234 pikselių raiška. Na, ir paskutinė naujiena. Abu modeliai turi ProMotion funkciją, t. y. prisitaikanti 120 Hz ekrano atsinaujinimo dažnį. Kitaip tariant, priklausomai nuo to, ką darote, keisis ir jis. Žaisite ar žiūrėsite video – ekranas veiks 120 Hz. Skaitysite tekstą? Jis bus minimalus. Beje, stulbina ir naujų MacBook Pro baterijų sugebėjimai. Anot Apple, 14 colių versija veikia iki septyniolikos valandų, o 16 colių – net iki 21 valandos. Paprastai tariant, iki galo įkrautas kompiuteris, net ir naudojant gana intensyviai, jums greičiausiai tarnaus dvi tris dienas. Tai skaičiai, kuriais net šiek tiek sunku patikėti. 

Naujosios AirPods 3

Originaliosios AirPods tik pasirodžiusios nustatė kokybės kartelę, kurią pasiekti turėtų kitos belaidės ausinės. Tiesą sakant, jos iki šiol išlieka kokybiškiausiomis ir sklandžiausiai veikiančiomis visoje rinkoje. Vis dėlto, AirPods 2 pasirodė dar 2019 m. kovą. Nuo to laiko spėjo pasirodyti ir trys nauji iPhone modeliai, ir krūva iPad‘ų, ir Apple procesorius. O apie naujas ausines vis nebuvo nieko girdėti. Ir štai pagaliau, praėjus pustrečių metų, sulaukėme trečiosios jų kartos. Dizainu jos labiau primena AirPods Pro – nors ir neturi keičiamų silikoninių antgalių, bet yra labai panašios formos, taip pat turi ir mažesnę krovimosi dėžutę, puikiai veikiančią kartu su MagSafe maitinimo sistema. Be to, čia atsirado erdvinio garso funkcija, dar ilgiau veiks ir ausinių baterija. Apple žada, kad vienu metu klausytis bus galima iki šešių valandų, o jeigu pridėsime dėžutės baterijoje esančią energiją, veikimo laikas išsitęs iki trisdešimties valandų.

macOS Monterey pasirodymo data

Kartu su naujais kompiuteriais pagaliau paskelbta, kada į rinką bus paleista ir naujausia Apple operacinė sistema – macOS Monterey. Plačiąją auditoriją ji pasieks spalio 25 dieną. Įdomu tai, kad apie ją pranešta jau gana seniai – dar per WWDC konferenciją. Praktiškai pusmetį ji buvo intensyviai testuojama ir ruošiama finalinei versijai. Tiesą sakant, daugelis apžvalgininkų tikėjosi, jog tai įvyks dar rugsėjį – per iPhone 13 pristatymą. Vis dėlto, Apple tąsyk nutarė dar šiek tiek palaukti. Sprendimas visai logiškas ir suprantamas. Rugsėjis skirtas iPhone ir iOS, spalis – MacBook ir macOS. Apie macOS Monterey naujienas jau daug kalbėta. Tai ir pluoštas naujų smulkių funkcijų, ir efektyviau išnaudojami M1 (bei M1 Max) resursai, ir tokia intriguojanti inovacija kaip Universal Control. Operacinę sistemą atsinaujinti gali ne senesnių nei 2015 MacBook Air ir Pro bei iMac savininkai.