Eksperimentai

Apple prieš Samsung: kurio flagmano baterija ištvermingesnė?

2019-11-26

Metas palyginti du geriausius, nesutaikomiausių stovyklų atstovus: Apple 11 Pro Max ir Samsung Galaxy Note 10+. Šįkart Inovacijų biuro tikslas – išsiaiškinti, kurio iš jų baterija yra ištvermingesnė skirtinguose naudojimo scenarijuose. Abu telefonai startuos su 100% įkrova ir vienu metu atliks identiškas užduotis, o nustatymus abiejuose telefonuose parinkome vienodus: maksimalus garso ir ekrano apšvietimas, abu abu telefonai yra prisijungę prie WiFi ryšio ir t.t. Kaip manote, kuris telefonas šiuose bandymuose pasirodys geriau?

Raundas #1: valanda žaidimų

Šiame raunde valandą abiem telefonais žaidėme Call of Duty, esant maksimaliems grafikos nustatymams. Po valandos rezultatai tokie: iPhone išsikrovė iki 82 %, o Samsung iki 73 %. Rodos, iPhone 11 Pro Max čia geriau paskirstė savo grafikos procesoriaus resursus. Už tokią ištvermę – taškas iPhone. 

Raundas #2: valanda Youtube

Šio etapo rezultatas: iPhone baterijos įkrova nukrito iki 67%, o Samsung – iki 58%. Vadinasi, abu sunaudojo po 15 % baterijos, tad čia lygiosios: abu gauna po tašką.

Raundas #3: valanda Spotify

Vieną valandą maksimaliu garsu per telefono garsiakalbius leidome muziką iš Spotify. Pasibaigus šiam bandymui aišku, kad taškas skiriamas Samsung flagmanui už mažesnes energijos sąnaudas: šiame bandyme iPhone sunaudojo 15% baterijos, o Samsung – 13%, taigi iPhone lieka 52% pradinės įkrovos, o Samsung – 45%. 

Roundas #4: valandą pokalbių

Šiame etape tiesiog paskambinome iš vieno telefono į kitą. Praėjus valandai „pokalbio“, iPhone liko 47 %, o Samsung 41 % pradinės įkrovos, atitinkamai sunaudota 5% ir 4% energijos, tad taškas vėl atitenka Samsung Galaxy Note 10+ flagmanui.

Raundas #5: valanda filmavimo

Po valandos filmavimo 4K raiška, 60 kadrų per sekundę greičiu, iPhone įkrova nukrito iki 12 %, o Samsung: iki 5 %. Beje, praėjus maždaug pusvalandžiui nuo filmavimo pradžios, Samsung automatiškai sumažino ekrano šviesumą filmavimo metu. Be to, jis sukūrė ne vieną ilgą vaizdo įrašą, o kelis, mažesnės trukmės įrašus. Tačiau tokios gudrybės Samsung nepadėjo – sunaudojo 36 % įkrovos, o iPhone – 35%. Taškas atitenka iPhone.

Raundas #6: iki paskutinio elektrono!

Realaus gyvenimo bandymai baigėsi, o abiejų telefonų baterijose dar šiek tiek liko energijos. Baterijas pribaigėme abiejuose telefonuose paleisdami AnTuTu Benchmark galios testus. Samsung išsikrovė po beveik 4 minučių, taip ir neužbaigęs testo, o iPhone sėkmingai užbaigė testą ir veikė dar apie pusvalandį. Paskutinis taškas jam ir atitenka.

Bandymo rezultatai

Taigi, iPhone baterijos resursus paskirsto šiek tiek efektyviau, nors baterijos talpa ir yra mažesnė. Todėl mūsų teste surinko iPhone surinko 4 taškus, o Samsung – 3. Tačiau reikia nepamiršti, kad vienuose bandymuose geriau pasirodė Samsung Galaxy Note 10+, o kitur – iPhone 11 Pro Max. Bet kokiu atveju, abu pasirodė puikiai ir neapsiriksite pasirinkę bet kurį iš jų – tai vieni geriausių kada nors sukurtų telefonų. Abu flagmanus galite įsigyti Tele2 salonuose, arba internetu – tele2.lt