Eksperimentai

Apple prieš Samsung: kurio flagmano baterija įsikrauna greičiau?

2019-12-04

Inovacijų biuras toliau lygina pažangiausius šių metų telefonus: iPhone 11 Pro Max ir Samsung Galaxy Note 10+. Šįkart trumpame palyginime sužinosite, kuris iš jų įkraunamas greičiau. Bandymo sąlygos paprastos – abu telefonai yra visiškai išsikrovę, abu juos įjungiame krautis tuo pačiu metu, naudojant originalius kroviklius ir stebime, kiek jie įsikraus per 15 minučių, per pusvalandį, 45 minutes ir kiek užtrunka juos įkrauti pilnai iki 100 %.

#1 etapas: praėjus 15 minučių

Praėjus ketvirčiui valandos, iPhone 11 Pro Max savo 3969 mAh talpos bateriją papildė iki 25 %, o štai Samsung Galaxy Note 10+ iki 33 %. Tokios įkrovos jau pakaktų kelioms valandoms darbo.

#2 etapas: praėjus 30 minučių

Praėjus pusvalandžiui, matome, kad Samsung sekasi geriau, pasiekta 68 % įkrova, o štai iPhone pasipildė iki 50 %. Štai ką reiškia greitojo įkrovimo galia – pakrovus tik pusvalandį, naudotis abiem galėtume mažiausiai iki dienos galo. Įdomu ir tai, kad Apple oficialiai deklaruojama 50 % įkrova šiam modeliui per 30 min. visiškai sutapo su mūsų bandymo rezultatais.

#3 etapas: praėjus 45 minutėms

Po 45 minučių rezultatas toks: iPhone 11 Pro Max pasiekė 71 % įkrovą ir atsilieka nuo Samsung Galaxy Note 10+ net 17 procentų. Pastarasis telefonas per tiek pat laiko įsikrovė iki 88 %. Išvadas galite pasidaryti patys, nes laimėtojas aiškus. Beliko pažiūrėti, kiek užtruks įkrauti abu telefonus iki galo.

#4 etapas: finišo tiesioji

Pilnai įkrauti 4300 mAh talpos Samsung Galaxy Note 10+ bateriją prireikė valandos ir keturių minučių. Tuo metu iPhone įkrova pasiekė 85 % įkrovos lygį ir telefonas aktyvavo baterijos tausojimo režimą – sumažindamas įkrovimo galią iki minimumo. Nors šį nustatymą galima ir išjungti, bet tai naudinga parinktis tiems, kurie mėgsta telefonus krauti ilgiau negu reikia, pavyzdžiui, per naktį. Tai apsaugo bateriją nuo greito dėvėjimosi ir pailgina jos gyvenimo trukmę. Bet net ir išjungus šią funkciją, iPhone 11 Pro Max neturėtų jokių šansų laimėti šiame bandyme prieš Samsung. iPhone 11 Pro Max kroviklis galingas – 18 vatų galios, bet Samsung kroviklio galia daugiau nei dvigubai didesnė: 45 vatai. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad baterijos iškrovimo teste iPhone nugalėjo Samsung, net ir turėdamas mažesnės talpos bateriją – energijos paskirstymo algoritmą geriau ištobulino Apple. Bet kokiu atveju, abu geriausius šių metų telefonus galite įsigyti Tele2 salonuose ar internetu: tele2.lt