Inovacijos

Apple MagSafe: kas tai ir kaip tai veikia?

2020-11-03

Magnetai! Kaip jie veikia? Paskutiniojo Apple renginio metu, savaime suprantama, dėmesys visų pirma krypo į keturis naujus iPhone 12 ir jų šviežią „industrinį“ dizainą, 5G galimybes, galingus A14 Bionic procesorius, puikius OLED ekranus ir t. t. Visgi apie vieną šviežią šių telefonų funkciją kalbėta kiek mažiau. iPhone 12 po savo korpusu slepia galingus magnetus, labai įdomiai praplečiančius telefonų funkcionalumą. Tai ir aksesuarų bei priedų tvirtinimo įrankis, ir naujas belaidžio įkrovimo galimybes atveriantis komponentas, ir apie išmaniųjų telefonų ateitį šį tą intriguojančio sufleruojantis elementas. Taigi, kas yra Apple MagSafe? Kaip ši sistema veikia? Kokias galimybes ji suteiks iPhone 12 savininkams?

Kas yra Apple MagSafe?

Trumpai tariant, MagSafe yra magnetinė belaidžio krovimo sistema, skirta naujiesiems iPhone 12. Visgi toks atsakymas yra šiek tiek nepilnas. Ši technologija geba daugiau, ji taip pat turi ir šiokią tokią istoriją. Magnetus Apple yra įdarbinusi ir seniau. Tikriausiai atsimenate MacBook Pro ir MacBook Air su magnetinėmis krovimo jungtimis (gal net iki šiol naudojatės tokiu modeliu). Dėl šios technologijos laidas patogiai įšokdavo į lizdą, o, netyčia jį užkliudžius, iš jo iškrisdavo, taip apsaugodamas kompiuterį nuo nukritimo nuo stalo. MacBook perėjus prie USB-C, magnetukų buvo atsisakyta. Tačiau tik trumpam. Per šiuos metus jie toliau vystėsi ir dabar persikėlė į įPhone. Jeigu prie nugarėlės pridėtumėte magnetinio popieriaus skiautę, pamatytumėte didelį žiedą ir po juo esantį stačiakampį. Tai – magnetai, laikantys vietoje MagSafe įkroviklį ar kitą priedą.

Kaip veikia Apple MagSafe?

Apple MagSafe gal ir nėra revoliuciją belaidžio įkrovimo srityje pradėsianti technologija, bet ji tikrai atsineša reikšmingų inovacijų. Iki šiol Apple ir kitų gamintojų naudoti Qi tipo belaidžiai įkrovikliai pasižymėjo tuo, kad telefonai turėjo būti dedami ant jų. MagSafe viską apsuka 180 laipsnių kampu. Šis kompaktiškas prietaisas dedamas ant telefono, ir taip vienu ypu išsprendžiamos kelios problemos. Visų pirma, jums nebereikės ieškoti optimalios pozicijos, kurioje telefono baterija būtų įkraunama. MagSafe idealiai prilimpa būtent prie magneto-žiedo, taip užtikrindama pastovų 15 W maitinimą. Palyginimui, senieji Qi įkrovikliai tai darė maždaug 7,5 W galia. Be to, kadangi įrankis daug mažesnis, pagaliau bus galima tuo pačiu metu telefoną ir krauti, ir naudoti. MagSafe toks kompaktiškas, kad neblokuoja ir telefono kameros sistemos.

Apple MagSafe priedai

Ne ką mažiau svarbu paminėti ir tai, kad Apple MagSafe – tai ne tik belaidžio krovimo įrankis. Magnetai turėtų pakeisti ir tai, kaip mes naudojame įvairius telefono aksesuarus. Pastaraisiais metais populiarėja ant telefono nugarėlės klijuojamos piniginės-dėklai. Tačiau jie visada turėjo vieną minusą. Priklijuotas aksesuaras visgi laikėsi ne iki galo patikimai, taip pat negalėjo būti paprastai nuimamas ir uždedamas atgal. iPhone 12 korpuse esantis magnetas šią problemą išsprendžia. Aksesuaras ne priklijuojamas, o yra laikomas magnetinės galios. Prireikus telefoną įkrauti, priedas gali būti tiesiog patraukiamas, į jo vietą padedant belaidį įkroviklį. Akivaizdu, kad Apple rengiasi ir pati toliau aktyviai investuoti į tokių aksesuarų kūrimą, ir suteikti licencijas tai daryti trečiosioms šalims. Galime tik spėlioti, kokių priedų pamatysime per kelerius artimiausius metus.

Apple MagSafe ateitis

Šiuo metu iPhone savininkai gali rinktis iš dviejų skirtingų MagSafe įkroviklių: standartinio MagSafe Charger ir didesnio jo varianto – MagSafe Charger Duo. Pastarasis taip vadinamas dėl to, kad vienu metu gali maitinti ne tik telefoną, bet ir Apple Watch. Taip pat galime tikėtis, jog artimiausioje ateityje sulauksime vis įvairesnių MagSafe ir susijusių aksesuarų. Pavyzdžiui, internete jau netgi sklando ir vieno tokio dėklo patento paraiška. Iš jos akivaizdu, kad tai būtų prietaisas, kuri leistų maitinti ir AirPods ausines. Kitaip tariant, nebepražūtumėte, jeigu energija pasibaigtų ir jų dėkle. Taip pat galime neabejoti, kad Apple toliau tobulins ir pačius MagSafe Charger. Vienas pagrindinių uždavinių čia bus krovimosi greitis. OnePlus belaidžiai krovikliai sugeba pasiekti 30 W galią, tad Apple tikrai pasistengs juos pavyti ir netgi pralenkti.

Kodėl MagSafe technologija tokia svarbi

MagSafe įkrovikliai svarbūs galvojant ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį. Šiemet iPhone 12 tapo pirmuoju telefonu, kuris parduodamas be įkroviklio. Telefono dėžutėje rasite tik jį patį ir USB-C laidą. Tiesa, visi analitikai vieningai sutaria, kad tai yra tik tarpinis žingsnis. Apple strategija yra pakankamai aiški – artimiausioje ateityje iš viso atsisakyti bet kokių fizinių jungčių. Tai, kad telefonai galiausiai pasieks šį evoliucijos etapą, niekas per daug ir neabejoja, o Apple atrodo esanti ta kompanija, kuri ryšis žengti šį žingsnį. Dizainas „be jungčių“ turi labai aiškių privalumų. Inžinieriams būtų daug lengviau užtikrinti maksimalų atsparumą drėgmei bei dulkėms. Atsilaisvintų rankos dizaineriams. Galų gale, dar labiau priartėtumėme prie belaidės eros. Žinoma, vartotojai už tai vargu, ar padėkos (bent jau iš pradžių). Jiems juk tai reikš papildomą pirkinį. Visgi pirmieji žingsniai jau žengti. Belieka laukti kitų.