Inovacijos

Apple iPhone SE 2 gandai: viskas, ką turite žinoti

2018 kovo 13

Naujieji Apple flagmanai iPhone X ir iPhone 8 neabejotinai sukėlė daug šurmulio ir pasiglemžė daugelio išmaniųjų įrenginių apžvalgų antraštes. Tačiau galima neabejoti, kad dar bent antra tiek fanų laukia labiau prieinamos alternatyvos, tokios kaip gerai pasirodžiusio iPhone SE. Ar sulauksime šiais metais panašaus atnaujinimo?

Kokia tikimybė šiemet išvysti naują iPhone?

apple_iphone_se2_gandai_seKadangi jau praėjo du metai nuo pirmojo iPhone SE išleidimo, ir metai nuo didesnę atmintį turinčios iPhone SE versijos išleidimo, labai tikėtina, kad SE 2 galime sulaukti jau šių metų pirmąjį pusmetį. Galbūt net kartu su artėjančiais MacBook ir MacBook Air nešiojamų kompiuterių atnaujinimais. Apple neretai apie įrenginių atnaujinimus paskelbia kiekvienų metų kovo mėnesį – kaip tai padarė su praeitų metų atnaujintu iPad, iPhone 7 RED versija ir visiškai atnaujintu MacBook. 2017 metų pabaigos gandai sufleruoja, kad Apple išmaniuosius įrenginius surenkanti „Wistron“ kompanija jau kuris laikas kaupė reikalingus komponentus naujajam iPhone SE, kad galėtų juos išleisti 2018 metų pirmąjį ketvirtį. Beje, ta pati „Wistron“ jau kuris laikas surinkinėja iPhone 8 modelį.

Kokių dizaino atnaujinimų tikėtis?

apple_iphone_se2_gandai_pagrindinisKad ir koks jis bebūtų, be abejonės jis skirsis nuo jau pasenusio, iPhone 5 laikus menančio dizaino. Galbūt iš ateities atvykęs iPhone X nubrėš naujas gaires? Tai įmanoma, tačiau labiau tikėtina, jog tai bus kiek sumažintas įrenginys iPhone 8 pagrindu. Nemažai internete cirkuliuojančių gandų teigia, kad Apple gali palikti ir standartinį, 3,5 mm laidinių ausinių lizdą. Bet atsižvelgus į nuoseklią išorinių jungčių mažinimo politiką, tai mažai tikėtina. Ypač, jei Apple į naująjį įrenginį įmontuos naujų komponentų ir dėl sumažėjusios vietos teks tokios jungties galutinai atsisakyti. Beveik neabejotina, kad iPhone SE 2 turės stiklinę nugarėlę, reikalingą palaikyti bevielį įkrovimą. Taipogi, iPhone SE 2 turėtų būti ir šiek tiek plonesnis nei senasis SE modelis. Kitos teorijos teigia, kad tai bus iPhone X pakaitalas, turėsiantis išgelbėti smunkančius pastarojo modelio pardavimus. Viena aišku – Apple stovyklą kol kas gaubia tiršta migla.

Ekrano, kameros ir kiti galimi atnaujinimai

apple_iphone_se2_gandai_se2Gandai sufleruoja, kad iPhone SE 2 išlaikys populiariausią mažų įrenginių ekranų standartą – 4 colių įstrižainę. Nors ekrano padidinimas įmanomas, 326 ppi raiškos, 1136 x 640 rezoliucijos „Retina“ ekranas iš senojo iPhone 5 net ir šių dienų standartais vis dar atrodo įspūdingai. Didesnio ekrano variantas irgi galimas. Tikėtina ir „3D Touch” funkcijos integracija, nes tai jau tampa kone privaloma funkcija naujausiuose Apple įrenginiuose. Kamera taipogi bus pasiskolinta iš jau esamų modelių – 12 MP raiškos, su šviesiu f/1,8 objektyvu. Jei ji bus transplantuota iš iPhone 8 – tai su galimybe filmuoti 4K raiška, iki 60 kadrų per sekundę greičiu. Dvigubą kamerą galima pamiršti – taip bus išlaikoma prieinamesnė kaina. Savo vidiniais parametrais iPhone SE 2 bus itin panašus į iPhone 7. Tai reiškia jau įprastą A10 procesorių, 2 GB RAM atminties ir 32 GB arba 128 GB vidinės atminties. Baterija turėtų išlikti nedidelės talpos – apie 1700 mAh.

 

Kurie Apple iPhone SE 2 atnaujinimai, jūsų nuomone, išvys dienos šviesą? Prenumeruokite TELE2 Inovacijų Biuro naujienas ir sužinokite pirmieji.