Išmanieji įrenginiai

Apple iPhone SE: Kas slepiasi po intriguojančiai maža kaina?

2020 gegužės 26

Pagaliau dienos šviesą šių metų iPhone SE. Raidės „SE“ reiškia specialų leidimą, angliškai tariant – special edition. Tiesa, šis specialusis leidimas jau antras obuolių istorijoje – pirmasis pasirodė tarp iPhone 6s ir iPhone 7 modelių. Šiai dienai turime dar kitokį variantą. Tai išsiaiškinkime, kuo tas naujasis telefonas toks ypatingas? Kokios funkcijos mums pačios svarbiausios išmaniuosiuose telefonuose ir kurioms dingus diskomforto nė nepajustume?

Kuo pasižymi iPhone SE dizainas?

Visų pirma į akis krinta šio telefono dydis. Atrodo, jau pripratome prie kur kas didesnių ekranų, o Apple ima ir lyg nukelia mus į praeitį. 4,7 colių įstrižainės ekrane žiūrėti filmą gal ir nėra pats priimtiniausias variantas, tačiau daugelis tikrai ilgisi telefono valdymo viena rank, kai visi mygtukai pasiekiami be papildomų pastangų.

Apple kompanija mus grąžino į iPhone aštuntosios telefono versijos laikus, kai atrakinimas veidu dar nebuvo galimas. Ne vienas iPhone’ų gerbėjas ilgėjosi atrakinimo prisilietus. Dar daugiau, jei mylėjote prieš tai buvusias Apple telefonų versijas, bet norėjote greitesnio, galingesnio modelio, tai šis iPhone SE variantas – kaip tik jums.

Telefono priekis ir nugarėlė stikliniai, tai reiškia, kad yra galimas belaidis įkrovimas. Viską gražiai apjungia aliuminio rėmas. Matomas namų mygtukas, užrakinimo bei garso mygtukai, USB ausinių jungtis ir garsiakalbių grotelės. Viskas lakoniškai preciziška ir puikiai pažįstama. Beje, šis modelis yra atsparus vandeniui, tiesa, ne giliau nei 1 metras ir ne ilgiau nei 30 minučių.

Ar iPhone SE galia pakankama?

Šio telefono galingumas ir daro šį sąlyginai mažą aparatą karaliumi. Už žemiausią kainą gaunate brangesnių brolių iPhone 11 ir iPhone 11 Pro sprogstamąją jėgą. iPhone SE įdiegtas visų laikų geriausias Apple procesorius A13 Bionic – jo galios pakaks bet kokiems technologiniams išgyvenimo scenarijams: žaidimams, nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimui bei papildytai realybei.

Dar vienas privalumas – baterija iki 50% įsikrauna vos per pusvalandį. Gamintojai išdidžiai teigia, kad vaizdo įrašus nepertraukiamai galėsime žiūrėti net 13 valandų. Jei galvojate, kad šis delne telpantis aparatėlis negali atlaikyti jūsų mėgstamiausių žaidimų, stipriai klystate. Nors baterija žaidžiant silpsta greičiau, nei žiūrint filmą, galios užtenka pavežti ir „Fortnite“, ir „PUBG“, ir kitus būsimus hitus keliems metus į priekį!

iPhone SE turi ne tik tris spalvų variacijas – juodą, baltą ir raudoną, bet ir tris atminties talpos variantus. Galima rinktis iš 64, 128 ar solidžių 156 gigabaitų. Beje, belaidės ausinės su su šiuo telefonu, be abejo, veikia.

Kokios yra kameros galimybės?

Turint omenyje, kad iPhone 11 yra dvi kamerų akys, o iPhone 11 Pro jų net trys, galite nustebti iPhone SE išvydę tik vieną. Daugelis ankstesnių modelių gerbėjų kaip tik džiaugiasi atlaisvėjusia galva. Nereikia daryti papildomų sprendimų, nereikia rinktis iš didelės specifinių režimų pasiūlos. Kitaip tariant, telefono smegenys pamąsto ir prisitaiko už jus.

Galingas iPhone SE procesorius ir pažangi kamera leidžia džiaugtis tikrai džiuginančios kokybės nuotraukomis. Tiesa, naktinio režimo nėra, todėl prietemoje nuotraukų kokybė kenčia.

Telefono galingumas ypatingai sublizga video formate. Galime filmuoti net 4K raiška ir dar su optiniu vaizdo stabilizavimu. Šiai dienai tai yra tikrai geriausios kokybės video už tokią kainą.

Garsas įrašomas stereo principu, o QuickTake funkcija leis greitai nufilmuoti trumpą vaizdo įrašą tiesiog nuotraukų režime.

Nors šis modelis turi tik vieną objektyvą, tai ta pati technologija, kuri veikia ir iPhone 11 bei iPhone 11 Pro. Pati Apple giriasi, kad tai geriausias jutiklis, kokį ji kada nors yra sukūrusi.

Ar verta įsigyti iPhone SE?

Viliojanti kaina, patikrintas dizainas, solidi galia, aukštas nuotraukų ir video lygis. Sumokėję neįprastą iPhone’o kainą, liekate Apple šeimoje su tikrai galingu telefonu.

O jei seniai svajojote apie šios kompanijos išmanųjį, bet negalėjote sau to leisti – dabar yra jūsų šansas.

iPhone SE, kaip ir daugelį kitų maloniausių siurprizų, rasite Tele2 salonuose ir internete – Tele2.lt