Gyvenimo būdas

Apple Arcade: 7 žaidimai, kurių verta laukti

2019 spalio 21

Rugsėjį įvykęs Apple renginys dėmesį kaustė visų pirma dėl naujųjų iPhone 11. Nieko keisto, kad ir technologijų apžvalgininkai savo straipsnius bei video skyrė būtent jiems. Dėl šio, tegu ir suprantamo, triukšmo dėmesio kiek pritrūko kitai Apple pristatytai naujienai. Daugybę mėnesių sklandę gandai pasitvirtino – startuoja Apple Arcade žaidimų platforma. Tai savotiškas Netflix’as žaidimų mėgėjams. Už mėnesinį mokestį (kaina europiečiams dar nežinoma, bet JAV ji sieks 4,99 dol.) gausime galimybę rinktis iš 100 originalių žaidimų. Jokių reklamų, jokių papildomų mokesčių, netgi jokios būtinybės žaidžiant būti prisijungus prie interneto. Be to, viena paskyra galės naudotis net iki šešių žmonių, o pati platforma veiks visuose Apple prietaisuose. Pradėjus žaisti iPhone, tęsti bus galima su iPad, Mac ar Apple TV. Lietuvoje Apple Arcade jau startavo, tad kokių žaidimų verta pradėti laukti jau dabar?

What the Golf?

Patys kūrėjai What the Golf apibūdina maždaug taip: tai golfo žaidimas, sukurtas nieko apie golfą neišmanančių žmonių specialiai tiems, kurie golfo pakęsti negali. Tai savo keistumu, nutrūktgalviškumu ir humoro jausmu sužavėsiantis sporto simuliatorius, išsiskiriantis neeiline išmone. What the Golf aikštynai, kuriuos žaidime bandysite praeiti, pilni tokių kliūčių kaip sprogstančios statinės, katės ar pasiklydusios mašinos, o vietoje įprasto kamuoliuko dažnai žaisite su karve ar kilimu. Labai kvaila ir labai linksma.

Grindstone

Ar dar pamenate tą populiarumo bangą, ant kurios jojo žaidimas Candy Crush? Visame pasaulyje jis turėjo šimtus milijonų žaidėjų ir dešimtis kopijuotojų. Grindstone yra modernesnė, vizualiai gražesnė ir įdomesnė tokios koncepcijos žaidimo versija. Žaidėjai čia tiesia kelią per keistų padarėlių mišką, ir pakeliui susiduria su tokiomis kliūtimis, kaip monstrai ar akmenys. Žaidimo mechanika paprasta ir visiems suprantama, o į jį dar labiau įtraukia smagios, sąmoningai perspaustai žiaurios animacijos.

Shinsekai: Into the Depths

Shinsekai: Into the Depths ypatingai patiks tiems, kurie labiausiai mėgaujasi atradimų ir galvosūkių žanrais. Žaidime pasinersite (tiesiogine ta žodžio prasme) į povandeninį pasaulį, kurį pamažu bando pasiglemžti ledas. Jūsų tikslas – ieškoti naudingų mineralų, įminti povandeninio pasaulio paslaptis, o pakeliui dar ir išvengti pavojų, tokių kaip pabaisos ar tiesiog bet kada pasibaigti galinčios deguonies atsargos. Shinsekai: Into the Depths sužavės tiek savo nuostabia grafika, tiek ir įtraukiančia žaidimo mechanika.

Cricket Through the Ages

Kriketas dažnai laikomas sportu, kurio praktiškai neįmanoma suprasti, jeigu nepradėjai taisyklių studijuoti dar būdamas darželyje. Cricket Through the Ages kūrėjai kaip tik ir sumanė šiek tiek pasijuokti iš tokio kriketo „istoriškumo“ ir sudėtingumo. Rezultatas: komiškos mechanikos, nuotaikingas žaidimas. Žaisdami keliausite per skirtingas epochas ir primityviais kriketo įrankiais kovosite su įvairiausiais monstrais. Arba vienas su kitu! Cricket Through the Ages leidžia varžytis ne tik su kompiuterio generuotais priešininkais, bet ir gyvais draugais.

Sneaky Sasquatch

Iš pažiūros gana paprastas, kruopštumo ir atidumo reikalaujantis galvosūkio pobūdžio žaidimas. Sneaky Sasquatch tampate legendine pusiau tikra, pusiau mitologine būtybe – Sniego žmogumi. Tiesa, pats žaidimas mitologiškumą ir paslaptingumą iškeičia į komišką praktiškumą. Jūsų herojaus tikslas – paslapčia vogti maistą iš nacionaliniuose parkuose stovyklaujančių žmonių ir patruliuojančių reindžerių. Turėsite išvengti žvilgsnių ir sėlindami (o kartais bėgdami) prisiartinti prie pikniko krepšių, grilių ar šiukšlių dėžių.

Assemble with Care

Įtraukiantys žaidimai visai neprivalo pasižymėti greitu veiksmu ar liepsnojančia grafika. Assemble with Care labiausiai patiks dėlionių mėgėjams. Jūs žaisite kaip Maria, senienų restauratorė, besimėgaujanti profesinėmis atostogomis mažame miestelyje. Žaidimo tikslas – susipažinti su jo gyventojais ir taisyti įvairius devintojo dešimtmečio daiktus, pvz. nešiojamą kasečių grotuvą ar juostinį fotoaparatą. Assemble with Care pareikalaus kruopštumo ir atidumo, bet mainais atsidėkos geromis emocijomis ir ypatingai gražia grafika.

Projection: First Light

Neabejotinai pats gražiausias žaidimas šiame sąraše, savo vizualais sukuriantis tiesiog pasakišką atmosferą. Patį Projection: First Light, ko gero, reikėtų priskirti galvosūkių žanrui. Jūs pasinersite į šešėlinių lėlių pasaulį. Žaidimo tikslas manipuliuoti šviesos šaltiniais taip, kad įgalintumėte lėles judėti (jos tai daro priklausomai nuo to, kur krenta jų šešėlis). Idėja labai įdomi, o tuo pačiu ir pakankamai komplikuota – tikrai šiek tiek užtruksite, kol perprasite judėjimo mechaniką. Tiesa, ypatingai graži grafika ir unikalus garso takelis tikrai įkvėps nepasiduoti.