Išmanieji įrenginiai

Android variacijos: kuri geriausia ir tinkamiausia jums?

2020-08-18

Skaičiuojama, kad šiuo metu pasaulyje yra apie pusketvirto milijardo aktyvių išmaniųjų telefonų. Ir didžioji jų dalis veikia su Android operacine sistema. Pernai jos turima rinkos dalis siekė 74,13 proc. Tačiau labai svarbu atsiminti tai, kad ši ekosistema niekada nebuvo vientisa. Jeigu visus iOS prietaisus kuria ta pati Apple (tai reiškia, kad visuose modeliuose ši operacinė sistema atrodo ir elgiasi taip pat), tai Android turi visą būrį gamintojų. Tiesą sakant, pati Google dar iki visai neseniai telefonų pati net visiškai negamino. Tokia įvairovė sukuria įdomią situaciją. Taip, Samsung, Xiaomi ar OnePlus naudoja Android, bet visos jos turi savas šios operacinės versijas su tam tikrai ypatumais. Ką reikėtų žinoti apie kiekvieną iš jų?

Švariausios Android versijos

Būkime atviri ir teisingi – Android pradžia buvo gana chaotiška. Jeigu iOS nuo pačių pradžių atrodė išdirbta ir švari, tai Google produktas tobulėjo bandymų ir klaidų būdu. Pavyzdžiui, labai ilgai net nebuvo iki galo aišku, ką turėtų reikšti pasakymas „pavyzdingai veikianti Android. Visgi šiandien situacija jau kitokia. Taip nutiko dėl dviejų reikšmingų inovacijų.

Google Pixel ir pavyzdinga Android

Kai 2016 m. pabaigoje prekyboje pasirodė pirmasis Google Pixel, Android gerbėjai sujudo. Jie pagaliau gavo galimybę mėgautis tokia operacinės sistemos patirtimi, kokia ji ir turėtų būti. Būtent tai iki šiol ir išlieka didžiausiu Google Pixel modelių privalumu (žinoma, kartu su neeilinių galimybių kamera). Kuo ypatinga ši Android versija? Ją iš tiesų yra už ką mylėti. Visų pirma, lyginant su kitų gamintojų siūlomomis, ji yra labai neapkrauta. Tai reiškia, kad telefonas veikia greičiau ir sklandžiau. Be to, dokumentai čia tvarkomi efektyviau, jie užima mažiau vietos, todėl vartotojui daug lengviau tausoti atminties resursus (o mažiau apkrautas telefonas ir veikia greičiau). Tačiau svarbiausia tai, kad būtent Google Pixel savininkai pirmieji gauna naujausias Android versijas, taip pat ir galimybę išbandyti jos beta versijas. Minusai? Kai kas pasakytų, kad tokia Android yra netgi per švari ir minimalistiška. Kita vertus, tai labai reliatyvu. Daugybei žmonių tai kaip tik pliusas. Tuo labiau, kad šią versiją ypač lengva personalizuoti.

Minimalistiškoji Android One

Tačiau toji Android, kurią gausite su Google Pixel, net nėra pati lengviausia operacinės sistemos versija. Tokia būtų Android One. Kodinis jos apibūdinimas būtų: tik tai, kas svarbiausia ir reikalingiausia. Nieko keisto, Android One kurta visų pirma biudžetinės klasės telefonams. Tokiais atvejais prioritetas paprastai teikiamas lengvumui. Kuo mažiau komplikuotų funkcijų, tuo daugiau resursų lieka pagrindinėms telefono funkcijoms: naršymui internete, populiariausių programėlių palaikymui, sklandžiai veikiančiai vartotojo sąsajai ir t.t. Dėl šios priežasties Android One netgi nelabai palaiko kai kurių per daug vietos ar resursų reikalaujančių programėlių. Kita vertus, ši versija taip pat labai operatyviai sulaukia įvairių atnaujinimų, pasižymi aukštu saugumo lygiu. Tačiau jeigu iš savo telefono norite daugiau nei vien paprasto ir sklandaus veikimo, rinktis reikėtų kitą Android versiją.

OnePlus OxygenOS

OnePlus naudojama OxygenOS versija labai dažnai vadinama pačia geriausia Android versija. Žinoma, tai skonio reikalas, bet už ką ji susilaukia tokių panegirikų? Čia galima išskirti penkias pagrindines priežastis. Visų pirma, lengvumas. Jeigu kiti gamintojai Android išvaizdą pakeičia gana smarkiai, tai OnePlus tai daro minimaliai. OxygenOS atrodo labai panašiai į tą Android, kurią matome Google Pixel telefonuose. Ji taip pat siūlo pluoštą gyvenimą palengvinančių smulkių valdymo funkcijų. Pavyzdžiui, galimybę gestais padaryti screenshot‘ą, atsiliepti į skambutį, išjungti garsą ir t. t. OnePlus visada išsiskyrė savo puikiais ekranais ir greičiu, o OxygenOS šias savybes tik dar geriau optimizuoja. Būdama itin „švari“, ši versija pati siūlo ir ypač daug personalizacijos galimybių, vartotojo sąsają paversiančių dar patogesne. Galų gale, OxygenOS turi ir savo atvirą beta programą. Joje užsiregistravusieji pirmieji sulaukia naujų, plačiajai auditorijai beveik paruoštų funkcijų bei atnaujinimų.

Samsung One UI

Samsung šiuo metu yra pati didžiausia išmaniųjų telefonų gamintoja. Skaičiuojama, kad kas penktas (21,2 proc.) toks prietaisas yra būtent Samsung. Taigi, One UI yra ta Android versija, su kuria pažįstami daugiausiai vartotojų. Reikia turėti omenyje, kad korėjiečių gamintoja yra, ko gero, pati rimčiausia Apple konkurentė. Tik pastaroji gali girtis platesne ir sklandžiau veikiančia išmaniųjų prietaisų ekosistema. Samsung juk dar gamina kompiuterius, planšetes, belaides ausines, išmaniuosius laikrodžius, tad nieko keisto, kad vienas esminių One UI elementų – integracija su kitais prietaisais. Dėl to ši versija ir turi nemažai unikalių programėlių ir funkcijų. Kitaip tariant, tai kone OxygenOS priešingybė. Tuo pačiu One UI yra pakankamai švari, sukurta taip, kad neapkrautų vartotojo vizualiniu triukšmu. Daug dėmesio skiriama ir personalizacijai. Sistema mokosi, kokias programėles naudojate dažniausiai ir pagal tai automatiškai koreguoja jų išdėstymą. Be to, Samsung gana toli pažengusi valdymo gestais srityje, todėl navigacija One UI ypač paprasta. Jeigu jau turite bent vieną kitą šio gamintojo prietaisą, per daug galvoti net nereikėtų – toks turėtų būti ir jūsų telefonas.

Xiaomi MIUI

Pastaraisiais metais vis didesnę Android rinkos dalį atsikanda Kinijos gamintojas Xiaomi. Iš pradžių publikos simpatijas pelnęs dėl savo racionalios kainos, šiandien šis prekės ženklas tampa vis rimtesniu konkurentu geriausiai žinomiems vardams. Xiaomi gamina ne tik stebėtinai galingus vidutinės klasės telefonus, bet ir inovatyvumu išsiskiriančius flagmanus. Kompanijos vystoma MIUI Android versija visų pirma pasižymi savo taupumu ir personalizacijos galimybėmis. Xiaomi strategija – tarytum suteikti vartotojui tuščią lapą, su kuriuo galima daryti, ką tik norisi. Jeigu pageidaujate, galite mėgautis ypač švaria MIUI, arba galite ją paįvairinti, įsijungdami gamta alsuojančius darbalaukius, ekrano užsklandas ir t. t. Ši versija netgi leidžia pasirinkti, kiek daug unikalių Xiaomi funkcijų jūs norite matyti. Priklausomai nuo jūsų poreikių, ji gali priminti tiek OxygenOS, tiek One UI. Beje, MIUI turėtų ypač tikti tiems, kurie nutarė pasitraukti iš iOS ekosistemos. Kai kurie jos elementai, pavyzdžiui, vadinamasis Control Centre ar Mi Drop funkcija labai primena aptinkamas iPhone. Versija išsiskiria ir savo integracija su kitais Xiaomi prietaisais – laikrodžiais ar netgi išmaniaisiais siurbliais.