Inovacijos

Ką įdomaus mums žada Android Q?

2019-04-08

Kovo viduryje Google atkreipė visų Android gerbėjų dėmesį paskelbdama, kad į pasaulį paleidžia naujos operacinės sistemos beta versiją – Q. Mažo to, pirmą kartą ją išbandyti gali ne tik programuotojai, bet ir visi Pixel telefonų savininkai. Nieko nelaukdami jie pradėjo naršyti po Q ir ieškoti naujų galimybių bei ištaisytų ankstesnių versijų minusų. Ką įdomaus jiems jau pavyko surasti, ir ko galime laukti, kai visus vartotojus pasieks galutinė Q versija?

Android-Q-1

Q galimybes skrupulingai testuojantys apžvalgininkai vieningai pastebi, kad naujoji versija lyg ir nesiūlo dramatiškų naujovių. Tačiau tai nebūtinai blogai. Dėmesys šįsyk sutelktas į ankstesnės versijos problemų taisymą. Pavyzdžiui, Android Pie visai bereikalingai apsunkina dalijimąsi nuotraukomis ir kitais failais, mat šios funkcijos meniu buvo perkrautas, dažnai strikdavo. Q šis mechanizmas gerokai supaprastintas. Vartotojai galės į meniu susidėti aplikacijas, kurias dažniausiai naudoja dalijimuisi, o taip pat aiškiai matys sugeneruotos nuorodos preview.

Android-Q-2

Asmeninės informacijos apsauga tampa vis auktualesne problema ir panašu, kad Google į ją reaguoja. Q versija vartotojams pasiūlys gerokai daugiau galimybių koreguoti savo privatumo nustatymus. Pavyzdžiui, didesnei daliai aplikacijų bus galima nebesuteikti prieigos prie jūsų buvimo vietos. Dar vienas svarbus pasikeitimas: aplikacijos taip nebeuzurpuos jūsų dėmesio. Ką tai reiškia? Dabar sulaukus skambučio, apie tai rėkia visas ekranas. Net jeigu tuo metu telefoną naudojate kam nors kitam. Po Q atnaujinimo tokiais atvejais ekrane tiesiog pamatysite pranešimą.

Android-Q-3

Tendencija aiški ir ryški – mes vartojame vis daugiau vaizdinio turinio ir vis dažniau renkamės tai daryti būtent per savo telefonus. Nieko nuostabaus, kad Q tam skirtas papildomas dėmesys. Naujojoje versijoje veiks automatinė HDR10+ raiškos parama ir AV1 vaizdo kodekas. Kaip tai išversti į žmonių kalbą? Trumpai tariant, galėsite žiūrėti aukštesnės kokybės vaizdo turinį, o tuo pačiu tam išnaudosite mažiau duomenų. Tikrai geros naujienos šiuo metu kaip tik besirenkantiems naują duomenų planą.

Android-Q-4

Q pasiūlys ir visą paketą telefono valdymą palengvinsiančių patobulinimų. Joje galite tikėtis gerokai patobulintos Smart Lock funkcijos – telefonas ilgiau neužsirakins automatiškai, o taip pat automatiškai užsirakins, jeigu išjungsite su juos susietą prietaisą. Daugiau saugumo pridėti turėtų ir atnaujintas veido atpažinimo funkcionalumas. Jį daugelis gamintojų diegia jau dabar, bet atnaujinus operacinę sistemą ji turėtų veikti dar sklandžiau. Be to, Q palaikys native recording funkciją. Kitaip tariant, galėsite įrašinėti savo veiksmus vartotojo sąsajoje. Populiarumo turėtų sulaukti ir naujas, visa apimantis Dark mode, kurį Q irgi žada pasiūlyti.

Android-Q-5

Lankstomi telefonai yra viena ryškiausių tendencijų išmaniųjų pasaulyje. Saviškius jau pristatė Samsung bei Huawei. Jiems iš paskos tikrai pajudės ir kiti didieji žaidėjai. Android intensyviai ruošiasi naujajai bangai. Google pernai paskelbė, kad nauja operacinės sistemos versija bus suderinta su lankstomų telefonų reikalavimais ir savo pažadą tęsėjo. Q geba automatiškai keisti aplikacijų išvaizdą priklausomai nuo to, kokio dydžio ekrane jos naudojamos, todėl su šia versija lankstomų išmaniųjų veikimas turėtų būti pakankamai sklandus ir stabilus net ir intensyviai juos lankstant.

Taigi akivaizdu, kad Q prioritetą skiria veikimo sklandumui, o ne stilistinėms permainoms. Žinoma, tai tik pirmoji beta versija. Jų dar turėtų pasirodyti maždaug penkios, o galutinės versijos, ko gero, sulauksime maždaug rugpjūtį.