Patarimai

„Android” dirbtuvės: užslėptos ir rečiau naudojamos telefono funkcijos (I dalis)

2014-08-20

android, operacinė sistema, tele2, telefonaiSkambiname, rašome, naršome, žaidžiame, fotografuojame – su išmaniaisiais veikiame daugybę dalykų, bet kartais telefonai pasirodo išmanesni ir už mus pačius.

Gaila, kad dažnai nusipirkę naują, galingą, puikų išmanųjį telefoną, neišnaudojame visų jo galimybių.

Taigi, šiame blog‘o įraše – apie tai, ką išmanieji turi naudingo, bet apie ką daugelis iš mūsų nelabai žinome. Tai yra, apie „Android“ gudrybes. Bus ir labai naudingų, ir visai nebūtinų, bet beprotiškai smagių paslėptų funkcijų.

Gudresnis už telefoną

Taigi, paprastos gudrybės, kaip pergudrauti telefoną ir būti „biški paprastesniam“:

  • Pamenat, kai senesnio modelio telefonuose paspaudus „1“, jis skambindavo močiutei, „3“ – geriausiam draugui ir pan. Tokių džiaugsmų mums gali suteikti ir išmanieji telefonai. Instrukcija: palaikyti nuspaudus laisvą ekrano plotą, tada pasirinkti valdiklius (arba „widgets“ angliškai) ir iš jų išsirinkti kontaktų langelį. Pasirinkti norimą kontaktą ir „voila“, – jis atsiranda mūsų telefono ekrane. Jei pas jus neveikia valdiklių funkcija, reikia saugumo nustatymuose varnele pažymėti punktą „įgalinti valdiklius“ (angl. enable widgets).
  • Išmanųjį, net jei turite telefono draudimą, galima apsaugoti ir papildomai: nustatymuose pasirinkti saugumo nustatymus, o toliau „savininko informaciją“ – čia galima nurodyti kontaktus, kuriais geram žmogui, radusiam telefoną, būtų galima į jus kreiptis. Jie matomi telefono ekrane.

  • Kalbant apie telefonų saugumą, įrenginiai su naujausia „KitKat“ operacine sistema yra dar geriau apsaugoti nuo ilgapirščių. Naujausia operacinė sistema leidžia telefoną rasti nuotoliniu būdu arba jo neturint rankose pakeisti užraktą ir atnaujinti gamyklinius nustatymus. Reikia daryti taip: „Google“ nustatymai> „Android“ įrenginio tvarkymo priemonė“ ir pasirinkti vieną arba abi aukščiau paminėtas funkcijas.
  • Ar atkreipėte dėmesį, kad ne tik „iphone‘ai“, bet ir „androidiniai“ telefonai turi balso funkciją. Pagrindiniame lange viršuje yra mikrofono ženkliukas. Jį nuspaudus reikia ištarti „Okay Google“ ir bet ką, ką norite surasti (angliškai). Pavyzdžiui: „Ok Google, summer party ideas“.
  • Ar žinote, kaip žinutes galima rašyti patogiau? Jei atsibodo kilnoti pirštus renkant vienus ar kitus simbolius, galima parsisiųsti „Google Keyboard“ programėlę ir žinutes arba kitus tekstus rašyti tiesiog braukant pirštus nuo vieno simbolio prie kito.

„Samsung“ mylėtojams

  • Naujesnių modelių „Samsung“ turėtojams nereikia iš naujo įsijungti ekrano, kuris užgesta ilgesnį laiką beskaitant tekstą. Jie gali pasirinkti nustatymą, kad ekranas veiktų tol, kol į jį bus žiūrima. Kaip tai padaryti: „Settings > Smart Screen > Smart Stay”.
  • Dar viena gudrybė turintiems „Samsung Galaxy“ telefonus su „Android 4.1.2“ ir vėlesnėmis operacinės sistemos versijomis yra „Multi Windows“ funkcija. Turbūt ir jums yra tekę kaskart susinervinti, kai įjungus mėgstamą „Youtube“ dainą, daugiau nieko su telefonu nebegalima daryti. Tačiau naudojantis šia funkcija galima daryti du dalykus vienu metu. Tiesa, ne visos programėlės palaiko šią funkciją, tačiau populiariausios, tokios kaip „Chrome“, „Facebook“, „Youtube“ ir pan., puikiai veikia. Naudojimosi instrukcija: funkciją galima įjungti ilgai laikant nuspaudus mygtuką „atgal“.

Tiek šiam kartui. Netrukus laukite tęsinio su dar daugiau įdomių, rečiau naudojamų, bet naudingų „Android“ funkcijų.