Įdomūs įrenginai

7 geriausi išmanieji įrenginiai tavo augintiniui

2019-01-17

Jei manote, kad pasaulyje, kuriame žmonės jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be mobiliojo interneto, išmaniojo telefono ar žingsnių bei pulso matuoklių, niekas nesiūlo išmaniųjų įrenginių geriausiems žmonių draugams – labai klystate. Išmaniuosius žaislus, robotus bei dėvimus įrenginius startuoliai ir rimtos technologijų kompanijos kuria jau ne vienerius metus. Su pačiais geriausiais supažindina Arnoldas Lukošius.

2_1-81214

Muzikos grotuvai šunims iCalmDog ir katėms skirti iCalmCat – tai tiesiog kokybiški maži bluetooth garsiakalbiai, kurie gali atkurti muziką iš microSD kortelės bei turi iki 24 val. veikiantį akumuliatorių. Svarbiausia technologijos dalis – specialiai parinktos raminančios klasikinės muzikos kompozicijos. Galima įsigyti muzikos rinkinius, kurie mažins augintinio vienatvės nerimą, audros ar fejerverkų triukšmo baimę, agresiją, padės užmegzti ryšį su šeimininku. Beje, šunims skirtą muziką rasite ir Spotify

2_2-2

 

Prieš keletą metų pristatytas robotas labiau primena centrifūgą ar kosmonautų nusileidimo kapsulę, tačiau, sprendžiant iš to, kad pirkėjams jau siūlomas trečios kartos Litter-Robot III Open Air, savo darbą jis atlieka. Veikimo principas paprastas – pajutęs, kad katė, atlikusi reikalą, nubėgo sau, „kraikobotas“ palaukia keletą minučių, kol išmatos kiek sukietėją. Tuomet apvalus roboto korpusas pradeda suktis, „grindys“ pakrypsta 90 laipsnių kampu, išmatos atskiriamos nuo kraiko ir krenta į maišą, esantį apačioje esančiame konteineryje.

2_3-2

Petnet Smartfeeder ne tik gali automatiškai pateikti reikiamą maisto kiekį reikiamu laiku, bet netgi, atsižvelgęs į jūsų augintinio amžių, svorį bei aktyvumą, rekomenduos kokio, dydžio porcijos jam reikia. Aišku, toks išmanus daiktas yra valdomas telefonu, siunčia pranešimus apie sėkmingą maitinimą ir konteineryje likusio maisto kiekį. Negana to, jį galima susieti su išmaniaisiais namais, pasitelkus Amazon Alexa ar Google Assistant, valdyti tiesiog balsu, o maitinimo procesą stebėti saugos kamera.

2_4-2

Furbo turi vieną labai svarbią funkciją. Vienu piršto spragtelėjimu telefono programėlėje galime liepti Furbo mesti šuneliui skanėstą. Taigi tai ne tik aukštos raiškos kamera, naktinio vaizdo filmavimo ir transliavimo įrenginys, garsiakalbis, per kurį šunelis girdės jūsų balsą, bet ir skanėstus dalinantis žaidimų draugas.

2_5-1

Dar 2015 m. gavusi kelis apdovanojimus už vaizdo kamerą katei, kompanija Eyenimal tęsia savo darbus ir jau turi naują, universalią, tiek šunims, tiek katėms, tinkančią kamerą Petcam. Patiems augintiniams iš tokios prie antkaklio segamos kameros gal ir nedaug naudos, užtat savininkams galimybė pamatyti pasaulį savo mylimo gyvūno akimis tiesiog neįkainojama. 35 g. sverianti kamera turi 4 GB atmintinę ir SD raiškos gali filmuoti vaizdą iki 2,5 val.

1_6

Gyvename laikais, kuomet ne tik žmonės, bet ir jų augintiniai kenčia nuo judėjimo stokos ir nutukimo. Logiška, kad ir išmanių sporto apyrankių reikia ne tik žmonėms, bet ir šunims. FitBark yra atsparus vandeniui išmanus antkaklis, kurio baterijos pakanka pusmečiui darbo. Visais kitais atžvilgiais jis veikia kaip sporto apyrankė – skaičiuoja augintinio aktyvumo laiką, įveiktą atstumą, miego kokybę, sudegintas kalorijas. Be to, jį galima susieti su šeimininko sveikatos programėle ir palyginti, kas sportiškesnis.
1_7

Visi žino – mėgstamiausias šuns užsiėmimas yra gaudyti jūsų mėtomus kamuolius, nešti juos atgal ir reikalauti, kad vėl mestumėte. Labai smagu, malonu ir kartais klaikiai atsibosta. Todėl ačiū inžinerinės minties genijui, kuris sukūrė automatinį kamuolius mėtantį robotą iFetch. Didžiausias įrenginio, kuris nedidukus mėlynus teniso kamuoliukus gali svaidyti 3, 6 ar 10 metrų intervalais, privalumas tas, kad juo naudotis išmoksta pats šuo be jokio šeimininko įsikišimo. Parnešęs kamuoliuką augintinis turi jį įmesti į viršuje esančią didelę angą ir iFetch vėl jį iššaus.

Na taip, daugelis išmaniųjų įrenginių augintiniams iš tiesų skirti jais besirūpinantiems ar nespėjantiems deramai rūpintis šeimininkams. Tačiau tai tik pradžia. Kas žino, gal ateis laikai, kuomet Deeper kurs peles urvuose aptinkančius sonarus katėms, o šuneliai reikalaus aukštesnės raiškos kvapą perduodančių išmaniųjų kvapafonų.