Inovacijos

7 dalykai, kurių šiemet norėtumėme iš telefonų

2020 sausio 10

Vasario 11 d. mūsų laukia pirmasis reikšmingas išmaniųjų telefonų pasaulio renginys šiemet – naujojo Samsung Galaxy S11 (o gal Samsung Galaxy S20?) pristatymas. Šiuo renginiu tradiciškai prasideda flagmanų sezonas. Apie tai, ko galime tikėtis iš Samsung, jau daug kalbėta, bet kodėl, užuot prognozavus, nepabandžius šio to įdomesnio – svajojimo. Ko mes šiemet NORĖTUME iš naujosios flagmanų kartos? Toli gražu ne visos šios viltys bus išpildytos, bet, kas žino, galbūt gamintojai tyčia ar netyčia atkreips į jas dėmesį.

 

Geresnės baterijos

Taip, tai labai paprastas pageidavimas, bet tuo pačiu ir vienas iš tų, kurį turėtų absoliuti dauguma žmonių. Žinome, vargu ar kas tikisi, kad sugrįš tie analoginių mobiliųjų telefonų, kuriuos įkraudinėti reikėdavo kartą per savaitę, laikai, bet aktyvesniems vartotojams, mėgstantiems naudoti maksimalų apšvietimo lygį, kartais ir viena diena prilygsta svajonei. Bent 4000 mAh talpos baterija turėtų tapti naujuoju standartu. Net jeigu tai reikštų kiek storesnį ir sunkesnį prietaisą. Pernai Apple jau žengė šia kryptimi su iPhone 11 ir 11 Pro. Belieka tikėtis, kad iš paskos žengs ir kiti.

Įkirpimai ir iškirpimai

Štai jums provokuojantis klausimas: ar asmenukių kameros stabdo išmaniųjų telefonų progresą? Ko gero, daugelis vartotojų norėtų, kad jų telefono priekinė korpuso dalis būtų tiesiog vienas didelis ekranas, užimantis visą jo plotą. Bėda ta, kad inžinieriams vis tiek reikia kažkur padėti asmenukių kamerą. iPhone ar Huawei naudoja vadinamąjį „notch“ sprendimą. Samsung renkasi korpuse „įmuštos“ kameros variantą. Kartais ryžtamasi ir eksperimentams – iššokančioms kameroms. Belieka tik svajoti, kad gamintojai šiemet pagaliau vienaip ar kitaip išspręs šią dilemą. Gal kas nors net pristatys pirmąją po ekranu esančią kamerą.

Mažiau nereikalingo šlamšto

Ši problema daug geriau pažįstama Android vartotojams. Omenyje turime trečiųjų šalių aplikacijos, kurios ne tik pre–instaliuojamos į telefoną, bet ir paprasčiausiai negali būti iš jo ištrintos. Nepaisant to, kad toli gražu ne visada būna reikalingos ir naudingos. Tokiais atvejais nelieka nieko kito, kaip tik nukišti jas į tolimiausią aplikacijų stalčių ir susitaikyti su prarastais atminties megabaitas. Ko gero, visi būtų dėkingi, jeigu tokios praktikos būtų atsisakyta. Nauji telefonai turėtų būti parduodami tik su populiariausiomis ir naudingiausiomis programėlėmis. Visas kitas juk kuo puikiausiai galime parsisiųsti ir patys.

O gal visgi jį susigrąžinkime..?

Taip, čia jau praktiškai pralaimėta kova, bet svajoti niekas nedraudžia. Ar mes tikrai norime visiems laikams atsisakyti įprasto ausinių lizdo? Jo jau nebeturi praktiškai visi flagmanai. Pagrindinis argumentas – vietos taupymas. Kuriant maksimaliai galingą, greitą ir ištvermingą modelį iš tiesų svarbus kiekvienas kvadratinis milimetras. Visgi kažkas pasakytų, kad tokiu būdu mums tiesiog bandoma per prievartą įsiūlyti bevieles ausines. Daugeliui tiesiog norėtųsi galimybės pasirinkti. Idealiame pasaulyje gamintojai tuos pačius modelius siūlytų tiek su ausinių lizdu, tiek be jų.

Naujausi Bluetooth ir Wi–Fi standartai

Programinė įranga bei ryšio standartai tobulinami ne tik dėl to, kad įgautų daugiau funkcionalumo. Ne ką mažiau svarbus ir efektyvumas t.y. gebėjimas kuo racionaliau išnaudoti resursus. Todėl naujoji flagmanų karta tiesiog privalo ateiti su pačiais naujausiais ryšio standartais – Wi-Fi 6 ir Bluetooth 5. Pirmasis atkeliauja ne tik su didesnių greičių bei platesnės aprėpties pažadu, bet ir pažangesniais saugumo sprendimais. Antrasis žada patikimesnį ir pastovesnį ryšį, o taip pat ir mažesnes energijos sąnaudas. Laikais, kai savo telefonus prie kitų įrankiu vis dažniau jungiame būtent per Bluetooth, tai tampa vis svarbiau.

Daugiau dydžio variacijų

Jeigu paimtumėte į rankas patį pirmąjį iPhone, šis neabejotinai jums atrodytų labai keistai. Visų pirma dėl savo dydžio. Šio revoliucinio prietaiso ekrano įstrižainė tesiekė 3,5 colio. Per kiek daugiau nei dešimtmetį šis matmuo sugebėjo beveik padvigubėti. Dauguma išmaniųjų peržengia 6 colių ribą. Visgi didelei vartotojų daliai tiesiog norisi šiek tiek daugiau pasirinkimo – kelių to paties flagmano variacijų. Regis, gamintojai tai jau pradeda suprasti. Samsung Galaxy S10 turi savo mažesnį brolį Samsung Galaxy S10e. iPhone 11, 11 Pro ir 11 Pro Max taip pat skiriasi savo matmenimis. Lieka tikėtis, kad ši nauja praktika tęsis ir toliau.

Įperkami lankstomi telefonai

2019–aisiais daug kalbėta apie visiškai naujo tipo išmaniuosius – lankstomus telefonus. Nors jie dar tik žengia pirmuosius savo žingsnius, potencialo juose galima matyti labai daug. Deja, kainos kol kas verčia neskubėti su savo sprendimais. Nieko keisto, technologiniai sprendimai čia tokie nauji, kad paprasčiausiai yra neišvengiamai brangūs. Visgi šiemet turėtų pasirodyti antrosios kartos Samsung Galaxy Fold bei dar keli svarbūs prietaisai. Galbūt pamatysime kainos mažėjimo tendencijos pradžią? Jeigu lankstomas išmanusis kainuotų maždaug tiek, kiek brangiausias flagmanas, tai jau būtų nebloga pradžia.