Patarimai

5 priežastys turėti mobilųjį telefoną virtuvėje

2017 rugsėjo 21

telefonasvirtuve_ilgas.jpg
Kai oras šąla ir vakarai po truputį ilgėja, imame daugiau laiko praleisti namuose. Ir, tikėtina, namų virtuvėje. Net jei nesame dideli mėgėjai stovėti prie puodų, prisipažinkime: kartais visiems norisi pasijusti tikru virtuvės šefu. Tai padaryti padės išmanusis telefonas ir specialios programėlės, kurios maisto gaminimą padarys lengvesnį, įdomesnį ir… netgi smagų.

Receptų paieška. Kad pradėtume maisto ruošą, pirmiausiai reikia žinoti, ką, kaip ir iš ko gaminti. Jei nerandate savo receptų knygos ar ieškote įdomesnių patiekalų receptų, čiupkite telefoną. Programėlių yra tokia gausybė, kad sunku net atrinkti geriausias. Štai kelios mūsų favoritės:

Receptų paieška.jpg

 • SIDECHEF ‒ receptai su detaliomis, „žingsnis po žingsnio“ instrukcijomis; taip pat kokybiškos patiekalų nuotraukos, video ir balso įrašai.
  Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.
 • YUMMLY ‒ atrenka jums receptų rekomendacijas pagal tai, ką teigiamai įvertinote anksčiau, taip pat leidžia išsaugoti mėgstamus receptus, kurti pirkinių sąrašus etc.
  Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.


Produktų pirkimas. Bet kokiam patiekalui pagaminti reikalingi produktai, o jų įsigyti taip pat padės telefonas. Siūlome išbandyti kelias nemokamas programėlės, su kurias pirkinių sąrašus sudaryti bus vienas malonumas.

 • BIG OVEN ‒ su šia programėle ne tik patogiai organizuosite savo apsipirkimus (aplikacija ypač draugiška vartotojui), bet ir gausite prieigą prie daugiau kaip 350 000 receptų bei patarimų, kaip planuoti maistą.
  Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.
 • OUT OF MILK ‒ išbandę šią programėlę, tikrai nebenorėsite grįžti prie popieriaus ir tušinuko. Kiekvienas pirkinių sąrašas čia smagus ir interaktyvus, o parinkčių pagal savo skonį tikrai turėsite iki soties. 
  Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

  Maisto gaminimo planavimas. Gaminant daugiau patiekalų solidesnei vakarienei ar šventiniam stalui, svarbu tiksliai suplanuoti procesą – ką ir po ko darysite. Ir, žinoma, šio plano nepamiršti. Galima suktis su mobiliajame telefone esančiu kalendoriumi ir priminimais, tačiau kodėl neišbandžius įdomesnių sprendimų?

 • Maisto gaminimo planavimas.jpgCOLOR NOTE (tik Android) ‒ ypač paprasta (ir todėl džiuginanti) aplikacija, kuri leidžia priminimus ir užrašus susidaryti vos keliais mygtukų paspaudimais.
  Atsisiųsti Google Play. 
 • EVERNOTE ‒ ypač funkcionali (ir milžiniško populiarumo sulaukusi) programėlė, kurios pristatinėti daugeliui turbūt net nereikia. Kad ir ką sugalvotumėte susijusio su užrašais, idėjų išsaugojimu ir organizavimu, galite būti beveik tikri, kad šioje aplikacijoje tai rasite.
  Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.

Youtube“ filmukai-instrukcijos. Nors programėlės (ir skambučiai mamai, kad pakonsultuotų dėl mėsos marinavimo) yra labai naudingi, kartais norisi tiesiog įsijungti video, kuriame visą maisto gaminimo procesą nuo A iki Z matai prieš savo akis.

 • CHOW ‒ vienas smagiausių maisto gaminimų kanalų Youtube. Būtinai pažiūrėkite skyrelį You Are Doing It All Wrong“ (liet. Viską darai blogai“)!
 • BON APPETIT ‒ nuo receptų iki naudingų patarimų, šiame kanale rasite tiek įkvėpimo, kad nesinorės palikti virtuvės. 
 • EPICURIOUS ‒ daugybė kokybiško turinio, kuris patiks tiek visiškai žaliems“, tiek pažengusiems, maisto gaminime ieškantiems naujų skonio atradimų. 

Išmanusis telefonas ir technologijos gali pagelbėti ne tik virtuvėje, bet ir beveik kiekviename gyvenimo žingsnyje. Aplikacijos esančios telefone taip pat gali padėti didinti darbo produktyvumą: „Darbo produktyvumą didinančios aplikacijos“.

 

Už Google Play bei App Store įsigytas programėles galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Taip paprasta dar nebuvo!