Gyvenimo būdas

5 priežastys, kodėl žaidimai uždirba daugiau pinigų nei filmai

2018-11-23

Ar žinojote, kad žaidimų industrija šiuo metu uždirba gerokai daugiau nei filmai ir muzika KARTU SUDĖJUS? Jeigu vis dar manote, kad jie skirti vaikams, labai klystate. Pateikiame jums 5 priežastis, iš dalies paaiškinančias, kodėl žaidimai šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių.
Inovaciju-biuro-antrastes-paprastos1-1

tele2-inovaciju-biuro-infografikas#1

Žaidimai labai universalūs. Žaisti galima telefonais, konsolėmis, asmeniniais kompiuteriais. Vien mobiliųjų žaidimų rinka 2021 m. turėtų peržengti 100 mlrd. JAV dolerių vertės ribą. Skirtingi technologiniai sprendimai pritraukia ir skirtingus žmones. Mobilieji – pradedančiuosius arba casual žaidėjus. Konsolės – pažengusius, ieškančius labiau įtraukiančių patirčių. Asmeniniai kompiuteriai – strategijos, žaidimų vaidmenimis gerbėjus.Inovaciju-biuro-antrastes-paprastos2-1

tele2-inovaciju-biuro-infografikas#2

Gal vaizdo žaidimai kažkada ir buvo pramoga vaikams, bet tie vaikai jau seniai užaugo. Tyrimai rodo, kad jaunesni nei 20 metų žmonės sudaro vos apie dešimtadalį visų žaidėjų. Didžioji jų dalis – jauni suaugusieji ir vidutinio amžiaus žmonės. Ir žaidžia toli gražu ne tik vyrai. Asmeninių kompiuterių ir konsolių rinkose moterų žaidėjų yra daugiau nei 40 proc., o tarp mobiliųjų žaidimų žaidėjų jos sudaro daugumą – t.y. 63 proc.

Inovaciju-biuro-antrastes-paprastos3

tele2-inovaciju-biuro-infografikas#3

Už spartų žaidimų rinkos augimą didelę dalimi yra atsakingi internetas ir išmanieji telefonai. Žaidėjų subkultūra yra neįtikėtinai globali. Žaidimai padeda peržengti kalbinius ir kultūrinius barjerus. Ar dažnai gyvenime pasitaiko galimybė vienu metu bendrauti su nepažįstamaisiais iš Korėjos, Australijos, Kanados ir Mozambiko? Daugiausiai žaidėjų yra Vakarų šalyse ir Azijoje, bet sparčiai auga ir jų bendruomenės Pietų Amerikoje, Afrikoje.

Inovaciju-biuro-antrastes-su-img4-3

Jokia kita medija nepasižymi tokiu aukštu įsitraukimo lygiu. Šiuolaikiniams žmonėms tiesiog darosi nebeįdomu pasyviai stebėti ekranus. Filmai reikalauja kantrybės, o žaidimai skatina proaktyvumą, pačiam prisidėti prie istorijos kūrimo. Žaidėjai turi nepalyginamai daugiau kontrolės ir laisvės. Pridėkite vis tobulėjančią grafiką ir nebeliks jokių klausimų, kodėl šimtai milijonų žmonių renkasi būtent šią atitrūkimo nuo kasdienybės formą.

Inovaciju-biuro-antrastes-su-img5-1

Filmai turi aktorius. Muzika – grupes ir atlikėjus. Žaidimai turi savo franšizes. Grand Theft Auto, Fifa, Call of Duty, Super Mario, World of Warcraft – tai vardai, kurie atpažįstami visame pasaulyje. Populiariausi žaidimai generuoja netgi daugiau pajamų nei populiariausi filmai. Pavyzdžiui, pelningiausias visų laikų žaidimas Grand Theft Auto V uždirbo daugiau nei 6 mlrd. dolerių, kai tuo tarpu visus rekordus mušęs Avataras „vos“ 2,788 mlrd.