Patarimai

5 patarimai besijaukinantiems Google Assistant

2021 19 liepos

Technologijų ateitis – garsas. Na gerai, toks teiginys tikrai kiek per drąsus ir kategoriškas. Tačiau jis nėra ir visiškai nepagrįstas. Garsas iš tiesų tampa vis svarbesniu šiuolaikinių technologijų elementu. Audio žinutės bei audio socialiniai tinklai leidžia daryti visiškai pagrįstą išvadą, kad bendravimas balsu sugrįžta į madą (tik šiek tiek atsinaujinęs). Tačiau savo balsą mes jau galime naudoti ne tik pokalbiams su žmonėmis, bet ir su pačiomis technologijomis. Išmanieji asistentai su dirbtiniu intelektu gali padaryti vis daugiau ir dėl to nuolat populiarėja. Pats žinomiausias ir, ko gero, pats geriausias Google Assistant šiandien naudojamas jau maždaug pusės milijardo žmonių. Kokius patarimus reikėtų atsiminti jį dar tik besijaukinantiems? 

Kas yra Google Assistant?

Trumpai tariant, Google Assistant yra virtualus asistentas, veikiantis Google ekosistemoje. Visų pirma, su įvairiais Google Home prietaisais (maža kolonėlė-stotelė, stovinti kažkur jūsų namuose) ir mūsų išmaniuosiuose telefonuose. Rinkai šis produktas pristatytas prieš penkerius metus ir labai greitai tapo populiariausiu ir protingiausiu asistentu pasaulyje. Kontroliuojamas jis balsu. Vartotojui tereikia ištarti žodžius OK Google arba Hey Google, o tada duoti komandą. Google Assistant talentų sąrašas vis plečiasi. Šiandien jis gali kontroliuoti jūsų prietaisus, papildyti ir ištraukti kalendoriuje esančią informaciją ar surasti ją internete, nustatyti priminimus, rašyti ir siųsti žinutes, atidaryti norimas programėles, perskaityti pranešimus ir t. t. Dar daugiau, Google Assistant prisimena visus jūsų veiksmus, todėl, laikui bėgant, vis geriau supranta jus ir jūsų poreikius, tad kuo ilgiau juo naudositės, tuo geriau jis veiks. Vienintelė problema ta, kad, bent jau kol kas, jis nedraugauja su lietuvių kalba, tad bendrauti reikės angliškai. Visgi, ko gero, tik laiko klausimas, kada jis išmoks dar daugiau kalbų.

Google Assistant sukurs jums pirkinių sąrašą

Google Assistant gali tapti puikiu pagalbininku organizuojant jūsų namų gyvenimą. Pradėti reikėtų nuo šeimos paskyros sukūrimo. Ji skirta tam, kad sinchronizuotų visų namiškių veiklą – leistų dalintis YouTube ar Stadia paskyromis, kartu dėlioti užduotis kalendoriuje, taip pat valdyti ir virtualųjį asistentą. Google Pirkinių sąrašas – tai labai paprastas, bet praktiškas įrankis, kurį šiaip jau galime pildyti ir rankiniu būdu, bet daug patogiau tai daryti su Google Assistant pagalba. Jums tereikia jį aktyvuoti ir duoti komandą. Pavyzdžiui, liepti asistentui įtraukti į sąrašą duoną ir sviestą. Lygiai taip pat iš jo galite kažką ir išbraukti. Jeigu naudojatės šeimos paskyra, sąrašą matyti ir koreguoti galės visi namiškiai. Parduotuvėje tereikės jį įsijungti rankiniu būdu arba paprašyti jį atidaryti to paties asistento. 

Google Assistant laikmačiai

Google Assistant taip siūlo daugybę būdų, kaip efektyviau valdyti savo laiką. Pačius paprasčiausius galite praktikuoti tiesiog su savo telefonu. Virtualus pagalbininkas čia padės pildyti kalendorių ar nusistatyti žadintuvą. Tarkime, jums užteks pasakyti „Hey Google, set alarm for 7AM“ arba „Set a meeting tomorrow at 1PM“. Lygiai taip pat galite kurti ir smulkius priminimus. Jie visai pravers, pavyzdžiui, gaminant valgyti. Komanda „Hey Google, set a timer for 30 minutes“ pusvalandžiui nustatys laikmatį – naudinga kažką kepant ar mirkant. Jeigu jūsų telefonas sujungtas su belaide kolonėle, asistentas padės ir užmigti. „Hey Google, play white noise for 30 minutes“ pusvalandžiui įjungs relaksuojančių garsų. Galų gale, virtualus asistentas gali nepalyginamai daugiau, jeigu pas jus veikia protingų namų sistema, tokia kaip Google Nest Hub. Tokiu atveju, balso komandomis galite įjungti ir išjungti šviesą, šildymą ar ventiliatorių. Tokie sprendimai, ko gero, yra visų mūsų namų ateitis. 

Google Assistant ir kontekstiniai klausimai

Vienas įspūdingiausių Google Assistant talentų – tai šios sistemos sugebėjimas mokytis ir jausti kontekstą. Dirbtinis intelektas netgi jau turi kažką panašaus į intuiciją (ar bent jau pirmuosius jos bruožus) – dalyką, kurį sukurti yra nepaprastai sudėtingas iššūkis. Jums naršant savo telefone, Google Assistant taip pat stebi ir analizuoja, ką būtent jūs matote savo ekrane. O iškilus su tuo susijusiam klausimui, jūs galite tiesiog aktyvuoti virtualų pagalbininką ir jį užduoti. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad naršydami internete pamatote Samsung Galaxy S21 ar OnePlus 9 reklamą. Jūs susidomite šiuo modeliu ir jo kaina. Jeigu tokiu atveju aktyvuosite Google Assistant ir gana abstrakčiai paklausite „kiek jis kainuoja“, sistema pati supras, ką jūs turite omenyje ir suteiks atitinkamą informaciją. Žinoma, ši funkcija dar tikrai neveikia tobulai, bet tai puikus žvilgsnis į tai, kur inžinieriai šiuo metu kreipia daugiausiai pastangų. 

Google Assistant rutinos

Žodis rutina dažnam žmogui turi šiek tiek neigiamą konotaciją. Tačiau prasta rutinos reputacija kiek nepelnyta. Ji kaip tik gali stipriai atlaisvinti rankas, pagreitinti kasdienes užduotis. Gera naujiena ta, kad jums net nebereikia patiems stebėti, kaip sekasi laikytis savo rutinos. Už jus tai daryti gali Google Assistant. Su jo pagalba galite sudėlioti dienos planą, o virtualus pagalbininkas po to primins, ką ir kada turite padaryti, taip pat praneš, kokie orai vyrauja už lango, papasakos pagrindines dienos naujienas ir pan. Rutinų funkcija integruota į Google laikrodžio programėlę. Kai kuriuose Android (pavyzdžiui, Pixel 5) ji yra automatiškai, bet jeigu jos dar neturite, be problemų parsisiųsite iš Google Play platformos. Nusistatinėdami žadintuvą, šalia pagrindinės informacijos pamatysite užrašą Google Assistant Routine. Spustelėkite jį. Ekrane pamatysite rutinų pasiūlymus, o spustelėję pliuso simbolį, galėsite jas kurti visiškai naujas. 

Google Assistant skaito už jus

Naujienų skaitymas paprastai reikalauja šiokio tokio mūsų įsitraukimo. Turime susikaupti, nekreipti dėmesio į aplink esantį triukšmą. Bėda ta, kad pačiam skaityti ne visada ir norisi. Laimė, už jus tai gali daryti Google Assistant. Šis virtualus pagalbininkas perskaitys bet kokį tekstą. Nesvarbu, ar tai būtų didelio portalo straipsnis, ar nedidelio tinklaraščio įrašas. Aktyvuoti šią funkciją itin paprasta. Atsidarius naršyklėje norimą straipsnį tereikia aktyvuoti Google Assistant ir duoti komandą „Read this article“. Palaukite vieną kitą sekundę ir sistema pradės skaityti tekstą. Beje, jeigu norėsite, tuo pačiu metu galėsite toliau naršyti telefone – asistentas vis tiek perskaitys straipsnį iki galo. Funkcija netgi leidžia šiek tiek prasukti tekstą, grįžti atgal ar pagreitinti garso įrašą. Vienintelis minusas tas, kad su lietuvių kalba ji dar nelabai veikia.