Inovacijos

5 mitai apie belaidžius įrenginius

2017-11-02

5 mitai apie belaidžius įrenginius - Inovacijų Biuras.jpg

Kaip ir kiekviena technologinė inovacija , belaidžiai įrenginiai pateko į diskusijų centrą, kur varžosi kelios nuomonės. Viena pusė galvoja, kad tai – puiki naujovė, leidžianti atsikratyti laidų kasdieniame gyvenime, tačiau kita diskutuojanti pusė skelbia apie pavojus, kuriuos gali sukelti laidų atsisakymas. Dažnai diskusijos pakrypsta keista linkme, nes technologijų priešininkai remiasi mitais, o ne realiais faktais, tad Inovacijų Biuro komanda padės išsklaidyti keletą labiausiai paplitusių mitų apie belaidę technologiją.


Mitas nr. 1: belaidis ryšys priklauso nuo įrenginio

Šiandien sunku rasti namus, kuriuose nebūtų nors vieno Wi-Fi signalą skleidžiančio įrenginio. Kartais vis pasiskundžiame, kad viename kambaryje Wi-Fi signalas veikia geriau nei kitame – tačiau ne viską lemia atstumas nuo Wi-Fi stotelės ar paties įrenginio modelio. Jo trukdžius gali lemti ir elektromagnetines bangas skleidžiantys prietaisai: mikrobangų krosnelės, televizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, halogeninės lempos ar pan. Jei jūsų bevielis ryšys nuolat trūkinėja, patikrinkite, ar aplink Wi-Fi stotelę nėra šių objektų.

5 mitai apie belaidžius įrenginius - Inovacijų Biuras.jpgMitas nr. 2: belaidė technologija yra žalinga sveikatai

Šis mitas yra girdimas beveik kiekvieno ginčo metu, kuomet susikerta dvi nuomonės apie belaidę technologiją. Tiesa, kad belaidžiai įrenginiai skleidžia elektromagnetines bangas, tačiau žmonės gerokai perdeda teigdami, kad šios bangos daro įtaką sveikatai . Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino, kad šiuolaikiniai bevieliai įrenginiai, tokie kaip mobilieji telefonai, bevieliai krovikliai, Wi-Fi stotelės, skleidžia tik nereikšmingą elektromagnetinių bangų kiekį, kuris mums yra visiškai nepavojingas. Įrenginiai, kurie naudojasi beviele technologija, yra sertifikuojami tik tuomet, kai jų skleidžiamas elektromagnetinių bangų kiekis neviršija leistinos normos, tad parduotuvėse nerasite nei vieno pavojingo bevielio įrenginio..

Mitas nr. 3: belaidis krovimas kenkia telefonui

Tai netiesa! Jei naudojate sertifikuotą belaidį kroviklį (o ne pigią jo atmainą iš Kinijos), jūsų telefonas ir jo baterija belaidžio krovimo metu yra visiškai saugūs. Šis mitas užgimė dėl to, kad kai kurie mobilieji telefonai, naudojant belaidį krovimo įrenginį, šiek tiek įkaista – tačiau taip įvyksta ne dėl kroviklio. Kraunant savo išmanųjį telefoną su įprastu laidiniu krovikliu, jo baterijos temperatūra gali šiek tiek pakilti. Paprastai tai nutinka dėl blogos ventiliacijos – kai kraunamas telefonas padedamas taip, kad jame esantys oro takai uždengiami.

5 mitai apie belaidžius įrenginius - Inovacijų Biuras.jpg

Mitas nr. 4: belaidis krovimas netinka seniems telefonams

Senesnių išmaniųjų įrenginių savininkai dažnai negirdomis praleidžia kalbas apie bevielio krovimo įrenginius, manydami, kad jų telefonas yra per senas šiai technologijai, tačiau tai – taip pat mitas. Šiuo metu daugybėje parduotuvių galima rasti papildomą priedėlį jūsų seno telefono modeliui, kuris perduoda energiją iš bevielio kroviklio į telefoną, naudodamas įprastą jungtį. Mažas kištukas jungiasi prie telefono ir bevielį signalą transformuoja į jūsų telefonui atpažįstamą energiją. Tokie papildomi priedai kainuoja visai nedaug – tad jei jus visuomet žavėjo bevielio krovimo technologija, tačiau galvojote, jog jūsų telefonas per senas,  kviečiame pasidomėti įvairiais telefonų priedais.

Mitas nr. 5: belaidė technologija yra nesaugi

Skaitant internete apie hakerių išpuolius ir skaitmeninius įsilaužimus, pasklido mitas, kad be galo lengva įsilaužti į belaidę technologiją naudojančius įrenginius. Iki pat šios dienos visame pasaulyje kol kas nėra užfiksuotas nei vienas atvejis, kuomet būtų įsilaužta į belaidžiu krovikliu kraunamą įrenginį net viešose belaidžio krovimo stotelėse, pavyzdžiui, kavinėse ar oro uostuose. Jungiantis prie viešo tinklo įprastai mums reikia suvesti savo kontaktinius duomenis arba specialų slaptažodį – jie skirti mūsų interneto vartojimo įpročių analizei, o viešo krovimo stotelės dažniausiai seka savo lankytojų srautus, apsilankymo trukmę ir dažnumą.

5 mitai apie belaidžius įrenginius - Inovacijų Biuras.jpgReikia pabrėžti, kad pavojų kelia ne belaidė technologija, o neatsargus įrenginių naudojimas. Jungiantis prie viešo bevielio tinklo reikėtų nepamiršti saugumo nustatymų – jungdamiesi galite pasirinkti, ar jūsų duomenys bus matomi kitiems tinklo vartotojams, ar leisite dalintis savo failais ir pan.

Norėdami pirmi sužinoti visas mobiliųjų technologijų naujienas, prenumeruokite Inovacijų Biuro naujienlaiškį!