Gyvenimo būdas

5 išmanūs patarimai ir programėlės dviratininkams

2021 balandžio 20

Atšilus orams į gatves išriedėjo dviračiai. Tam, kad pasivažinėjimas būtų dar malonesnis, technologijų ekspertai dalinasi naudingais patarimais ir geriausiomis programėlėmis dviratininkams. Arnoldas Lukošius pristato penkis išmanius įrankius kiekvienam dviračių sporto entuziastui.

Dviračių žygio planavimui – Komoot

Norintiems pasiruošti kelionei iš anksto pravers aktyvaus laisvalaikio programėlė, skirta tiek Android, tiek iOS. Joje rasite daugybę parengtų maršrutų ir galėsite patys suplanuoti savo artimiausią išvyką. Programėlė vertinama dėl intuityvios, balsu valdomos navigacijos, efektyvių maršrutų planavimo įrankių ir žemėlapių, kurie veikia net ir be interneto ryšio. Organizuoti naujus žygius čia labai paprasta. Pirmiausia programėlė paklaus jūsų, kokiu būdu keliausite ir koks yra jūsų fizinio pasirengimo lygis. Tuomet reikės pasirinkti kelionės pradžios tašką ir pažymėti, kur kelionę norėtumėte užbaigti. Visa kita Komoot atliks už jus – beliks sėsti ant dviračio ir leistis į nuotykius. Be to, išmaniu kelionės planuokliu galite naudotis ne tik programėlėje, bet ir interneto svetainėje.

Bendravimui ir statistikos sekimui – Strava

Viena mėgstamiausių ir populiariausių dviratininkų visame pasaulyje naudojama programėlė neabejotinai yra Strava. Ji leidžia patogiai stebėti savo fizinės veiklos rodiklius ir statistiką – važiavimo greitį, nuvažiuotą atstumą, sudegintas kalorijas ir savo pasiektus asmeninius rekordus. Programėlė dažnai yra vadinama sportininkų socialiniu tinklu. Čia galite bendrauti ir varžytis su kitais atletais iš bet kurios pasaulio vietos. Taip pat galite sekti savo draugus bei dalintis nuotraukomis, maršrutais ir sportiniais rezultatais su draugiška programėlės vartotojų bendruomene.

Saugumui kelyje – Busby

Jei norite būti ramūs dėl savo saugumo, į telefoną įsidiekite specialią programėlę Busby. Nelaimės atveju ji automatiškai praneš apie incidentą jūsų pasirinktiems kontaktams ir pasidalins tikslia jūsų buvimo vieta. Kaip tai veikia? Jums davus sutikimą ir pradėjus savo treniruotę ar kelionę dviračiu, programėlė stebi jūsų judėjimą. Užfiksavus kritimą ar neveiksnumą, pradedamas skaičiuoti laikas, po kurio išsiunčiama žinutė su jūsų buvimo vieta iš anksto pasirinktam kontaktiniam asmeniui. Jūs turite 30 sekundžių deaktyvuoti šią funkciją, jei jaučiatės gerai ir pagalbos nereikia. Programėlė užtikrina, kad jaustumėtės saugūs sportuodami lauke ir leisdamiesi į naujus dviračių žygius kelyje. Žymus dviračių sporto naujienų portalas Cycling Weekly ją paskelbė geriausia 2020 m. dviratininkų saugumo programėle.

Treniruočių analizei ir progreso stebėjimui – TrainingPeaks

Siekiantiems gerų sportinių rezultatų verta išbandyti vieną iš sporto analizės įrankių, pavyzdžiui, populiarią platformą TrainingPeaks. Ji padės sekti ir analizuoti savo sportinius pasiekimus, stebėti progresą, planuoti treniruotes ir pasiruošti naujiems iššūkiams. Patogu tai, kad programa yra lengvai suderinama su daugiau nei 100 įvairių sporto programėlių ir išmaniaisiais laikrodžiais bei apyrankėmis. Čia galėsite vesti savo treniruočių tvarkaraštį, pasižymėti aktualius renginius, vertinti savo treniruočių duomenis, bendrauti su treneriais ir gauti naudingų įžvalgų. Atletų pamėgta platforma galite naudotis ne tik programėlėje savo telefone, bet ir internetiniame puslapyje.

Oro sąlygoms įvertinti – Weather Channel

Dviratininkams taip pat ypač svarbi tiksli orų prognozė. Ji padeda planuoti keliones iš anksto ir nesibaiminti staigių oro permainų. Orams sekti bus naudinga daugiau nei 50 mln. vartotojų visame pasaulyje turinti The Weather Channel programėlė iOS ir Android prietaisams. Ji informuos ne tik apie oro pokyčius, bet ir apie oro kokybę, drėgmę, vėjo stiprumą, slėgį, matomumą, alergijos rizikas bei UV spindulių indeksą. Čia rasite išsamią orų prognozę dviem savaitėms į priekį, galėsite sekti vietinius orų radarus ir gauti įspėjamuosius pranešimus apie artėjantį lietų. Prognozės atnaujinamos kas valandą, tad galėsite planuoti pasivažinėjimą dviračiu užtikrintai. O speciali jutiminės temperatūros funkcija padės lengviau įvertinti realias oro sąlygas.