Išmanieji įrenginiai

4 „Google“ naršyklės triukai

2018 rugsėjo 6

Šiandien naršymą internete be paieškų sistemų milžinės „Google“ įsivaizduoti sunku – kasdien joje yra apdorojama daugiau nei 3 milijardai užklausų. Nepaisant šios sistemos populiarumo, egzistuoja keletas paieškas lengvinančių triukų, apie kuriuos žino ne visi. Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, atskleidžia 4 gudrybes, kurios padės „Google“ paieška naudotis tiksliau ir greičiau.

Sudėtis ir atimtis

640x480-2-3

Kartais ieškant konkrečios informacijos rezultatą surasti trukdo su ieškomu raktažodžiu susijęs, tačiau visai nereikalingas kontekstas. Pavyzdžiui, paieškoje įvedus žodį „jaguar“ (liet. jaguaras), viršuje esanti informacija dažniau bus susijusi su automobilių prekės ženklu, o ne katinų šeimos žinduoliu. Šią problemą galima lengvai išspręsti naudojantis minuso ir pliuso ženklais. „Google“ paieškos laukelyje įrašykite ieškomą žodį, o jį papildykite pageidaujamu raktažodžiu su simboliu + arba nepageidaujamu su ženklu . Pavyzdžiui, jei paieškos laukelyje įrašysite „jaguar + cat“ arba „jaguar car“, jums bus atrinkta tik informacija, susijusi su gyvūnu.

Puslapis neveikia?

Jei prireikė informacijos iš interneto svetainės, kuri yra laikinai nepasiekiama arba nebeveikia visai – ne bėda, galima gauti joje anksčiau buvusios informacijos kopiją.

Tai padaryti paprasta – „Google“ paieškos laukelyje įrašykite ieškomos svetainės pavadinimą ir spauskite „Enter“. Prieš jūsų akis atsiras visi paieškos rezultatai. Iš jų išsirinkite vedantį į svetainę, tačiau spauskite ne jos pavadinimą, o po juo esančią nuorodą žaliu šriftu. Dešinėje išsiskleis parinkties juosta, kurioje rinkitės skiltį „Cached“ (liet. Google kopija). Iš karto po to pateksite į atskirą puslapį, kuriame ir bus rodoma vėliausia svetainės kopija.

Pamirštoms dainos surasti

640x480-1-2

Norite sužinoti, kaip tiksliai skamba citata ar dainos eilutė, tačiau atsimenate ne visus žodžius? Tokiais atvejais verta pasinaudoti žvaigždutės simbolio gudrybe. Paieškos langelyje įrašykite tuos žodžius, kuriuos žinote, o vietoje pamirštų įveskite žvaigždutės * ženklą. Beliko paspausti „Enter“ ir sistema suras tai, ko ieškote. Be to, galite sužinoti ne tik pilną citatą, bet ir jos autorių – tereikia paieškos laukelyje sentenciją įrašyti kabutėse.

„Google“ apsidairys už jus

Ketinate greitai užkąsti arba apsipirkti, tačiau esate nepažįstamoje miesto dalyje ar užsienyje? Kad sužinotumėte apie netoliese paslaugas teikiančias vietas, nebūtina ilgai naršyti internete.

Į „Google“ paieškos laukelį įrašykite ieškomos paslaugos raktažodį, pavyzdžiui, „restaurant“ (liet. restoranas), žodį „nearby“ (liet. šalia) ir spauskite „Enter“. Sistema nustatys jūsų kompiuterio ar išmaniojo telefono buvimo vietą ir pateiks arčiausiai esančių restoranų sąrašą.

 

 

 

 

Prenumeruokite technologijų naujienas: