Gyvenimo būdas

4 dokumentiniai filmai apie gamtą, kuriuos verta pamatyti jau dabar

2017 gegužės 5

4-dokumentiniai-filmai-apie-gamtą-kuriuos-verta-pamatyti-jau-dabar-long.jpgJei ir yra vienas dalykas, kurį su šeima galite nuveikti turėdami valandą laisvo laiko, tai pažiūrėti gerą dokumentinį filmą apie gamtą. Kokybiška dokumentika leidžia išplėsti pažinimo ribas, atrasti naujas tiesas ir pasigrožėti įspūdingais vaizdais ir neregėtais atradimais, kurie užgniaužia kvapą. Dėmesio vertos dokumentikos yra daug – šiam sąrašui atrinkome keletą mūsų favoritų, kuriuos galite spėti peržiūrėti net ir per šį savaitgalį.

ŠIAURĖS JŪROS PASLAPTYS

640x480 copy.pngŠiaurės jūra yra nepaprastai įvairi ir visada garsėjo savo audromis ir potvyniais, atšiauriu kraštovaizdžiu bei raižytomis pakrantėmis. Tačiau daugybė dalykų, vykstančių jos gelmėse, iki šiol yra neįminta paslaptis. Praleidusi daugiau kaip 2000 dienų su filmavimo kamera, tyrinėtojų komanda pristato magiškus Šiaurės jūros vaizdus, filmuotus tiek virš vandens, tiek po vandeniu. Nuo ryklių iki ruonių, nuo paplūdimių iki Norvegijos fiordų – atraskite Šiaurės jūrą, kokios iki šiol dar nesate matę. Peržiūrėti filmą galite čia. 

MAMUTAI: LEDYNMEČIO GIGANTAI

640x480 copy 4.pngAtsukime laiką 15 000 metų atgal – į laikus, kai mūsų planetoje gyveno milijonai mamutų, plačiai pasklidusių po visą pasaulį iš Afrikos savanos. Mamutams pradėjus migruoti, klimatas buvo ganėtinai šiltas, tačiau užslinkus ledynmečiui jiems teko bandyti prisitaikyti prie naujų atšiaurių sąlygų – ir ši adaptacija yra viena įspūdingiausių visoje gyvūnijos istorijoje. Šis dokumentinis filmas atskleidžia naujų įdomybių apie mamutų gyvenimą ir gilinasi į priežastis, kodėl pries 3700 metų jie visgi išnyko. Peržiūrėti filmą galite čia.

SAUGOMŲ UPIŲ KRAŠTOVAIZDIS KROATIJOJE

640x480 copy 2-1.pngSavos upė Kroatijoje – ne šiaip vieta, traukianti akį. Kraštovaizdis čia yra toks, kokio įprastai Europoje praktiškai nepamatysime – jis etniškas, mažai paliestas civilizacijos, o ir žmonės čia gyvena panašiai, kaip gyveno jų protėviai. Kaip atrodo senieji slaviški mediniai namai (kai kurie jų – daugiau nei 500 metų senumo)? Kuo čia gyvenantys žmonės maitinasi? Kokių įdomių ir neįprastų gyvūnų čia galima sutikti? Ši dokumentika – tai unikalios upės ir žmonių, kurie neatsiejamai su šia upe susiję, istorija. Peržiūrėti filmą galite čia.

PAVOJAUS NUOJAUTA: KAIP GYVŪNAI GALI IŠGELBĖTI PASAULĮ

640x480 copy 3.pngStichinės nelaimės dažnai užklumpa žmones nepasiruošusius – tačiau gyvūnų išlavinti pojūčiai apie grėsmę įspėja iš anksto. Šiame dokumentiniame filme, kuris užburs savo fantastiškai nufilmuotais 4K vaizdais, ekspertai gilinasi į šį fenomeną ir svarsto, kaip specifinę gyvūnų pavojaus nuojautą galima būtų panaudoti visos žmonijos labui. Peržiūrėti filmą galite čia.

Viaplay paslaugą galite užsisakyti Tele2.lt