Patarimai

3 paprasti būdai pasidalinti savo buvimo vieta

2018 birželio 26

Turbūt jūs ne kartą patekote į tokią situaciją, kai negalite tiksliai nupasakoti savo draugams, kur esate. Nuoroda „Laukiu prie to didelio medžio“ mažai kuo padeda. Sprendimas – pasinaudoti programėlėmis, kurias jau turite savo telefone ir per jas pasidalinti savo buvimo vieta. Pateikiame 3 paprasčiausius ir greičiausius būdus tai padaryti.Google Maps

Jei esate telefono su Android operacine sistema naudotojas, tikrai pažįstate šią programėlę. Įjungę Google Maps, šalia paieškos laukelio rasite ikonėlę su brūkšneliais. Tai programėlės nustatymų meniu. Spustelėkite ikonėlę ir atsidariusiame sąraše suraskite „Vietovės bendrinimas“. Pasirinkite, kiek laiko ir su kuo iš savo kontaktų sąrašo bendrinsite buvimo vietą. Gavę nuorodą SMS žinute, elektroniniu paštu, Facebook Messenger žinute ar dar kitais kanalais draugai matys jūsų buvimo vietą  Google Maps programėlėje. Tačiau atminkite, jei dalinsitės nuoroda neribotą laiką, jūsų buvimo vietą galės gauti bet koks nepažįstamasis. Tad pasirinkite ribotą vietos dalinimosi laiką ir tuos kontaktus, kuriais tikrai pasitikite.

maps

Find My Friends

Jei naudojate iPhone, Find My Friends programėlė bus puiki alternatyva aukščiau minėtai Google Maps funkcijai. Tiesa, ja tarpusavyje gali naudotis tik Apple įrenginių savininkai, nes reikia prisijungti prie savo iCloud paskyros. Programėlėje paspauskite „Add“ ir iš savo kontaktų pasirinkite draugus, su kuriais norite pasidalinti savo buvimo vieta. Jei jūsų draugai neturi iPhone, gausite klaidos pranešimą. Kaip ir su Google Maps, galite pasirinkti, kiek laiko dalinsitės savo buvimo vieta su konkrečiu draugu – valandą, likusią dieną ar neribotai. Programėlėje realiuoju laiku matysite, kas gali stebėti, kur šiuo metu esate ir kur yra jūsų draugai, sutikę pasidalinti savo buvimo vieta. Paspaudę „Edit“, galėsite greitai įjungti ir išjungti savo vietos dalinimosi galimybę, priskirti konkrečioms vietoms pavadinimus ir sukurti virtualią „teritoriją“. Pastaroji funkcija leidžia gauti pranešimus, kai su jumis savo vieta besidalinantis draugas palieka tam tikrą teritoriją (pvz.: universitetą ar mokyklą) ar atsiduria joje (pvz.: parke, kuriame netrukus susitiksite).

findmyfriend-1

Facebook Messenger

Šią programėlę turbūt turi kiekvienas, užsiregistravęs Facebook socialiniame tinkle. Beveik pakeitusi SMS žinutes, Facebook Messenger susirašinėjimų programėlė taip pat leidžia pasidalinti savo buvimo vieta. Ir tai visiškai nepriklauso nuo to, ar naudojate telefoną su Android, ar iOS operacinėmis sistemomis. Programėlėje pasirinkite draugą, su kuriuo norite pasidalinti savo buvimo vieta. Atsidarykite įprastinį susirašinėjimo langą. Šalia laukelio, į kurį suvedate tekstą, paspauskite „+“. Tada paspauskite „Location“ ir aktyvuokite savo buvimo vietos dalijimąsi su draugu, spustelėdami „Share Live Location for 60 min“. Jūsų draugas gaus Facebook Messenger žinutę su žemėlapiu, kuriame vieną valandą bus matoma jūsų buvimo vieta realiuoju laiku. Beje, programėlėje galite pasirinkti ir kitą vietą, kurios nuorodą norite nusiųsti draugui. Tai gali būti jūsų susitikimo vieta ar rekomenduojamas restoranas.

messenger

Visa tai nebūtų įmanoma be GPS technologijos. Ji leidžia ne tik pasidalinti savo buvimo vieta, bet ir fiksuoti, kaip keičiasi jūsų pozicija tam tikroje vietovėje per nustatytą laiką. Taip galite sužinoti savo judėjimo greitį, kiek metrų pakilote ar nusileidote įveikę atitinkamą atstumą ir pan. Visa tai galite pritaikyti siekdami sužinoti daugiau naudingų įžvalgų apie savo bėgimo treniruotes. Susipažinti su specialiai šiai veiklai pritaikytomis programėlėmis galite mūsų straipsnyje „Palyginame: populiariausios programėlės bėgiojimui“. 

Skaitykite

 

 

 

 

Norite sužinoti daugiau naudingų patarimų? 

Prenumeruokite technologijų naujienas: