Gyvenimo būdas

3 biografiniai filmai, kuriuos pažiūrėti būtina

2017 liepos 20

1090x232-2.jpgIš visų veiklų, kuriomis galima užsiimti vakarais ir lietingais savaitgaliais, filmų žiūrėjimas visada buvo viena populiariausių. Šį kartą mūsų rekomendacijų sąraše – 3 biografiniai filmai, kuriuos verta pažiūrėti, kai nesinori kelti kojos iš namų.

12 VERGOVĖS METŲ

„12 vergovės metų“ – tikrais faktais paremta juosta apie Niujorke laisvu žmogumi gimusį juodaodį Solomoną Northupą, kuris pagarsėjęs kaip nagingas dailidė, laisvalaikiu grojantis smuiku. Vieną 1841-ųjų dieną pora nepažįstamų vyrų pasiūlo jam laikiną darbą – groti smuiku keliaujančiame cirke. Čia istorija pasisuka netikėta linkme – vyras pagrobiamas ir klasta parduodamas į vergiją. Solomonas patenka pas žiaurų šeimininką ir 12 metų yra priverstas kovoti už savo gyvybę ir orumą. Galiausiai Solomonas sutinka žmogų, kuris suteikia vilčių ištrūkti į laisvę.

 

Filmas 2014 m. nominuotas devyniems „Oskarams“, gavo tris, tarp jų – ir kaip geriausias 2013 m. filmas.

Žiūrėti filmą.

DALASO KLUBAS

1985 m., JAV visuomenei šiurpstant nuo AIDS protrūkio, paprastas darbininkų klasės amerikietis, teksasietis elektrikas Ronas Woodroofas, gyvena alkoholio, narkotikų ir nesibaigiančių vakarėlių ritmu. Atsidūręs ligoninėje po traumos darbe vyras netikėtai sužino, kad yra ŽIV nešiotojas. Trisdešimt dienų – tik tiek laiko jam liko gyventi. Vienintelis Rono tikslas – tiek legaliais, tiek nelegaliais būdais rasti nekenksmingų, virusą nugalėti galinčių alternatyvų. Nelegaliai į JAV įsivežęs kontrabandinių meksikietiškų vaistų, jis atidaro pogrindinį Dalaso pirkėjų klubą, kur neišbandytais ir nepatvirtintais vaistais dalinasi su panašaus likimo broliais.

 

Matthew McConaughey už šį filmą 2013 m. gavo „Auksinį gaublį“ kaip geriausias metų aktorius. Jo kolegai tame pačiame filme – Jaredui Leto – „Auksinis gaublys“ atiteko už geriausią antraplanį vaidmenį.

Žiūrėti filmą.

VAIZDUOTĖS ŽAIDIMAS

Filme pasakojama tikra Alano Turingo – matematiko, kriptografo, karo didvyrio ir šiuolaikinės kompiuterijos pradininko – istorija.

Antrojo pasaulinio karo metu, vadovaudamas mokslininkų, matematikų, kalbininkų, žvalgybos pareigūnų ir net šachmatų čempionų grupei, jis padaro tai, kas atrodo neįmanoma: nulaužia neiššifruojamais vadinamus Vokietijos šifravimo mašinos Enigma kodus. Tačiau genialiojo mokslininko istorija turi posūkį: karo metais paskelbtas karo didvyriu, po karo jis apkaltinamas neteisėtais homoseksualiniais ryšiais, suimamas pareigūnų už nusižengimus dorovei ir nuteisiamas kaip kriminalinis nusikaltėlis.

 

Drama nominuota net penkiems „Auksiniams gaubliams“ ir dar 60-iai kitų apdovanojimų, o prizų lentynoje turi net 34 statulėles.

Žiūrėti filmą.

Viaplay paslaugą galima atsiskaityti kartu su Tele2 sąskaita. Išbandykite!