Inovacijos

2019–ųjų telefonai: ko laukti ir tikėtis?

2019 sausio 2

Ar jūs pasiruošę 2019-iesiems? Nusiteikite svarbiems įvykiams. Mūsų laukia treji rinkimai, Pasaulio krepšinio čempionatas, paskutinieji „The Avengers“ bei „Star Wars“ filmai ir dar daugybė kitų dalykų. Laimei, sausis paprastai būna šiek tiek lėtesnis ir jį galima skirti susivokimui, ko ir kada laukti. Ką šie metai žada mobiliųjų technologijų mylėtojams? Ko ir kada mums tikėtis?

1_

Kada? Vasarį/kovą

Kas? Samsung flagmano pristatymas

Kodėl tai svarbu? Samsung jau daugybę metų išlieka vienu ryškiausiu telefonų madų diktuotoju, nuolat pristatančiu kažką revoliucingo. Jubiliejiniame Galaxy S galime tikėtis kelių svarbių inovacijų: visą telefono paviršių dengsiančio infinity ekrano, jame įmontuoto piršto atspaudų skaitytuvo, trigubos kameros, 5G palaikymo galimybės ir t.t. Kalbama, kad Korėjos gamintojas stipriai atnaujins ir aparato dizainą. Galite būti tikri, kad su Galaxy S10 susijusius gandus artimiausiais mėnesiais mes seksime ypač aktyviai.

 

_2

Kada? Vasarį/Kovą

Kas? Nokia bandymas sugrįžti

Kodėl tai svarbu? Regis, dar ne taip seniai Nokia diktavo mobiliųjų telefonų madas. Iš tikrųjų tai buvo daug seniau, nei jums gali atrodyti. Sėkmingo telefono suomiai neišleido jau gerą dešimtmetį. Dabar jie tikisi, kad prasilaužti pavyks su naujuoju Nokia 9. Jeigu į internetą nutekėjusios nuotraukos nemeluoja, šis telefonas turės net 7 kameros akis ir pasižymės labai moderniu dizainu. Informaciją apie būsimąjį flagmaną Nokia saugo itin atidžiai, todėl, ko gero, patikimos informacijos apie jį gausime tik prieš pat pristatymą. Kas ten žino. Galbūt Nokia 9 iš tikrųjų atgaivins legendinį gamintoją.

 

_3

Kada? Kovą/Balandį

Kas? Huawei flagmano pristatymas

Kodėl tai svarbu? 2018–ieji buvo labai geri metai kinų gamintojui. Tiek P20, tiek Mate 20 Pro sulaukė puikų įvertinimų ir daugybės pagyrų. Akivaizdu, kad Huawei norės pratęsti sėkmingą laikotarpį. Visų pirma P30 turėtų atsirasti sprendimai, kurie pasiteisino inovatyviajame Mate 20 Pro: bevielis krovimas, ryškesnis ekranas ir dar protingesnė kamera. Sklinda gandai, kad flagmanas taip pat turės tris kameros akis, veido atpažinimo bei ekrane įmontuoto piršto atspaudo skaitytuvo funkcijas, o taip pat naujos kartos, itin galingą integrinį grandyną Kirin 980.

 

_4

Kada? Rugsėjo 21 d.

Kas? Ne patobulintas, o iš tikrųjų naujas iPhone!

Kodėl tai svarbu? Galite net neabejoti, kad būtent naujojo iPhone’o pristatymas taps ryškiausiu įvykiu mobiliųjų technologijų pasaulyje. Apple mėgsta paslaptis, todėl nieko keisto, kad apie naująjį modelį vis dar žinome labai mažai (net prie jo vardo tenka dėti klaustuką). Tačiau štai potencialūs iPhone XI sprendimai, apie kuriuos užsimenama puse lūpų: OLED ekranas, „pieštuku“ valdomas ekranas, ypač galingas A13 procesorius, triguba kamera ir daug tobulesnė veido atpažinimo technologija. Kol kas klausimų daugiau nei atsakymų, bet tai tik padeda kurti didesnę intrigą.

 

_5

Kada: Pirmoji metų pusė

Kas? Revoliucingasis, besilankstantis Samsung

Kodėl tai svarbu? Apie Samsung Flex jau kalbėjome pernai. Ne be reikalo. Tai, ko gero, labiausiai intriguojantis šių metų telefonas. Prieš kelis mėnesius jis net trumpam parodytas. Tiesa, tik labai iš tolo, užtemdytoje scenoje. Tačiau panašu, kad šio, ribas tarp telefono ir planšetės trinančio, prietaiso, laukti verta. Žadama, kad jis itin kokybiškai (1536×2152 raiška) atkurs vaizdą, leis daug patogiau ir efektyviau naudoti aplikacijas, išlaisvins kamerų kūrėjus bei iš esmės pakeis mūsų supratimą apie telefonus. Lūkesčiai dideli. Ar jie sutaps su pasiekimais? Laukti liko jau visai mažai.