Gyvenimo būdas

10 žaidimų, kurių verta laukti 2021 metais

2021-06-02

Kompiuteriniai žaidimai šiuo metu išgyvena tikrą aukso amžių. Pernai šios industrijos dydis pasiekė stulbinančius 175 mlrd. dolerių, ir, lyginant su 2019 m., paaugo 20 proc. Ir šis pakilimas net nežada slūgti. Žaidimus išbando vis daugiau žmonių, pernai sulaukėme naujos kartos konsolių Xbox Series X/S bei PlayStation 5, o studijos nenustoja stebinti savo išmone. Žaidimai pamažu užima didžiųjų filmų vietą ir dažnai tampa laukiamiausiais metų pop kultūros įvykiais. Priežasčių nekantrauti netrūksta ir šiemet. Šiemet prekyboje turėtų pasirodyti pluoštas žaidimų, kurie tikrai privers užsinorėti porai savaičių atsiriboti nuo realaus pasaulio. Pristatome 10 žaidimų, kurių labiausiai verta laukti šiemet.

Laukiamiausi PlayStation 5 žaidimai

PlayStation 5 paklausa tokia didelė, kad šios konsolės neužtenka visiems norintiesiems. Iš kur tiek meilės? Ne tik dėl techninių galimybių. PlayStation 5 tradiciškai masina išskirtinai jai kuriamais žaidimais. 

Horizon: Forbidden West

Šio žaidimo pirmtakas yra idealus būdvardžio „kultinis“ pavyzdys. Horizon: Zero Dawn sulaukė puikių kritikų vertinimų ir, tegu įsivažiuodamas iš lėto, pritraukė milijonus gerbėjų. Horizon: Forbidden West pratęs pagrindinės veikėjos Aloy kelionę po postapokaliptinius Uždraustuosius Vakarus. Iš pirmo žvilgsnio – tai tiesiog smagus trečiojo asmens veiksmo žaidimas, kuriame kovojate su įspūdingomis mašinomis. Tačiau Horizon: Forbidden West yra gerokai daugiau. Tikrasis jo žavesys – atviras ir beribis pasaulis, pilnas netikėtų atradimų, galvosūkių ir siužetų. 

Ratchet and Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank franšizė – tai viena iš PlayStation vizitinių kortelių. Ši žaidimų serija turi milijonus gerbėjų, vertinančių ją dėl spalvingų animacijų, kūrybiško dizaino, įtraukiančios žaidimo mechanikos ir nuotykių pilnų siužetų. Tiesa, juos kurianti studija Insomniac pastaraisiais metais fanų nelepino. Paskutinysis franšizės žaidimas – originaliojo perdirbinys Ratchet and Clank – pasirodė dar 2016 m. Tačiau nauja konsolių era – ideali proga atnaujinti seriją. Ratchet and Clank: Rift Apart siužetas vystysis daugiadimensinėje visatoje, pasiūlys daugybę naujų įrankių bei žavės dar nematytais grafiniais sprendimais. 

Laukiamiausi Xbox Series X/S žaidimai

Xbox rankų sudėjusi taip pat nesėdi. Naujosios kartos Xbox Series X/S pasižymi iš tiesų išskirtinėmis galios ir grafikos atkūrimo savybėmis, o šiemet pasirodysiantys žaidimai turėtų parodyti tikrąjį jų potencialą. 

The Gunk

SteamWorld žaidimų serija Xbox savininkams puikiai pažįstama ir mylima. Dabar jos kūrėjai pristato visiškai naują kūrinį – kosminių nuotykių pilną The Gunk. Pagrindiniai žaidimo personažai – kosmoso klajokliai, keliaujantys iš vienos planetos į kitą ir ieškantys pardavimui tinkamų išteklių. Vieną dieną jie nusileidžia iš pažiūros apleistoje planetoje, kurią iš tikrųjų valdo glitus parazitas, kontroliuojantis vietinę florą ir fauną. The Gunk savyje sujungia nuotykių ir siaubo žanrus. Klajodami po planetą, kovosite su priešais, spręsite galvosūkius ir bandysite įminti planetos paslaptis.

Halo Infinite

Xbox konsolės jau neįsivaizduojamos be Halo serijos. Halo Infinite – pirmasis jos žaidimas, sukurtas būtent Xbox Series X/S. Iš pirmo žvilgsnio viskas čia kuo puikiausiai pažįstama. Jūs vėl įsikūnysite į Master Chef ir kovosite su žmonijos priešais. Vis dėlto, kūrėjai žada, kad tai bus pats ambicingiausias visų laikų Halo žaidimas. Visų pirma, dėl paties pasaulio dydžio, kuris bus kelis kartus didesnis nei pastarųjų kelių žaidimų kartu sudėjus. Žaidėjai čia turės galimybę leistis į, regis, nesibaigiančius atradimus, pateisinsiančius žaidimo pavadinimą. 

Laukiamiausi Nintendo Switch žaidimai

Nintendo Switch dažnai tarsi šiek tiek nublanksta prieš dvi geriau žinomas konkurentes. Tačiau be reikalo. Nintendo tradiciškai sugeba fanams pasiūlyti šį tą iš tiesų originalaus ir kokybiško.

Legend of Zelda: Skyward Sword

Legend of Zelda: Skyward Sword – tai ne naujas žaidimas. Tiesą sakant, pirmą kartą jis pasirodė dar prieš dešimt metų, ir buvo skirtas Nintendo Wii konsolėms. Žaidimas labai greitai tapo tikra modernia klasika, tad jubiliejaus proga buvo nuspręsta jį atšviežinti ir pritaikyti naujos kartos Nintendo Switch. Savaime suprantama, jūsų lauks modernesnė ir dailesnė grafika bei sklandesnė žaidimo mechanika. Tuo pačiu Nintendo optimizavo ir valdymą. Galėsite naudoti tiek intuityvius Nintendo Switch mygtukus, tiek tradicines schemas, kurios veikė Nintendo Wii.

Cris Tales

Cris Tales pretenduoja tapti unikaliausiu šių metų žaidimu. Jo kūrėjai teigia, jog tai savotiškas meilės laiškas klasikiniams japoniškiems RPG žaidimams. Į akis iš karto krenta išskirtinio grožio Cris Tales dizainas, sujungiantis anime ir klasikinės japonų tapybos stilius. Tačiau intriguojantis ir pats žaidimo siužetas. Jis vystosi tamsiame, pasakiškame pasaulyje, kurį turėsite išgelbėti keliaudami ir priimdami teisingus sprendimus ne tik erdvėje, bet ir laike: praeityje, dabartyje bei ateityje. 

Laukiamiausi žaidimai asmeniniams kompiuteriams

Ne visi žaidėjai naudojasi konsolėmis. Patys intensyviausi žaidžia asmeniniais kompiuteriais. Čia taip pat sulauksime intriguojančių naujienų. 

Humankind

Ko gero, daugelis žaidėjų yra bent jau išbandę Civilization seriją. Vienas laukiamiausių šių metų žaidimų Humankind ją daug kuo primena. Čia jūs vystysite savo civilizaciją nuo klajoklių eros iki tolimos ateities, pakeliui kurdami ir plėsdami miestus, kontroliuodami armijas bei kitus išteklius ir vystydami technologijas. Kiekvienos iš šešių erų pradžioje pasirinksite vieną iš dešimtiems civilizacijų tipų, kurių kiekvienas turi savų pliusų ir minusų. Nuo jūsų sprendimų priklausys ir tai, kokios taktikos jums labiausiai tiks bei kokias problemas reikės spręsti. 

Age of Empires 4

Legenda sugrįžta. Age of Empires serija – tai strateginių žaidimų klasika, atpažįstama kiekvieno žaidimų mėgėjo. Paskutinioji jos dalis – Age of Empires III – pasirodė jau daugiau nei prieš penkiolika metų, tad daug kas gal netgi nebesitikėjo išvysti ketvirtosios. Visgi Ensamble Studios šio projekto ėmėsi. Naujojo žaidimo veiksmas vyks viduramžiais. Visai kaip ir pats sėkmingiausias serijos žaidimas – Age of Empires II. Tikslus siužetas dar neaiškus, bet žinoma, kad žaidime galėsime kontroliuoti britų, kinų, mongolų ir indų civilizacijas.

Žaidimai, kurių tikimės sulaukti

Galų gale, reikėtų paminėti ir porą žaidimų, kurių, tikėtina, šiemet dar nesulauksime. Tačiau niekada negali žinoti. Galbūt netikėtai ims ir išsipildys pačios optimistiškiausios prognozės. 

Elder Scrolls VI

Žinių apie Elder Scrolls VI kol kas dar labai mažai. Turime tik pabirus informacijos gabaliukus. Tačiau ir jų pakanka tam, kad būtų sužadintas žaidėjų smalsumas. Kaip bebūtų, Elder Scrolls V: Skyrim jau dabar galima vadinti legendiniu. Šiame virtualiame pasaulyje tiek daug siužetų, atradimų ir galimybių, kad, regis, jis paprasčiausiai negali atsibosti. Belieka tik tyliai svajoti ir spėlioti, ką Bethesda komanda sugebės nuveikti su naujosios konsolių kartos galimybėmis. 

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto V – antras perkamiausias žaidimas istorijoje. Skaičiuojama, kad iš viso parduota apie 145 mln. jo kopijų. Turbūt nereikia net sakyti, kad šeštosios serijos dalies laukiama su didžiuliu nekantrumu. Vilčių, kad žaidimas pasirodys dar šiemet – ne per daugiausiai. Rockstar studija informaciją apie šį projektą tebelaiko po devyniais užraktais. Žinoma tik tiek, kad žaidimas vėl leis nusikelti į Vice City ir jį supančias teritorijas. Laukimas nebeturėtų trukti labai ilgai.