Gyvenimo būdas

10 priežasčių, kodėl išmanųjį telefoną būtina pasiimti į žygį

2017 gegužės 15

10-priezasciu-kodel-ismanuji-telefona-butina-pasiimti-i-zygi-long.jpgIšsiruošę į laukinę gamtą labiausiai džiaugiamės ne galimybe miegoti permirkusioje palapinėje, nuospaudas pritrinančiais peršlapusiais batais ar ugnimi kaktą pažyminčia kaitria saule, už kurią skaudžiau kanda nebent uodų spiečiai. Išties džiaugiamės pabėgimu nuo civilizacijos. Todėl suprantama pagunda neimti su savimi svarbiausio šiuolaikinės civilizacijos simbolio – išmaniojo telefono. Tačiau taip pasielgę galime labai pasigailėti, nes…

1. Telefono navigacija tiksliai rodo vietą kur esate bei atstumus iki vietų, kur norite būti. Todėl, kitaip nei suglamžytas žemėlapis, nesuteiks galimybės draugui ar draugei įrodinėti, jog esate kažkur kitur ir vietoj ežero pakrantės nuvesti jus į pelkės vidurį.

2. Telefoną vienu piršto judesiu galime paversti žibintuvėliu. O kadangi yra patogesnės formos už daugelį žibintuvėlių ir nuolat guli kišenėje, didelė tikimybė, kad būtent jis padės naktį nepulti į paniką tamsoje Petrą supainiojus su lokiu. 

3. Telefono kamera leis nufotografuoti viską, ko prakaitu užpiltos akys gal nė nepamatytų. Nes praėjus metams, šį žygį  „Google Photos” ir „Facebook“ atsimins kur kas tiksliau ir linksmiau negu jūs. O nufilmuotas vaizdas, kaip kaunatės su milžiniška žuvimi, kuri galiausiai pasprunka su visa meškere, atrodys kur kas įtaigiau, negu tiesiog pasakojimas apie užkibusią, bet pasprukusią „va toookia žuvį”.

4. Telefone galima įsidiegti programėles, kurios… nuveja uodus! Tokių programėlių, kaip „Mosquito Repellent” veikimo principas paprastas – programėlė priverčia telefoną zyzti taip pat, kaip uodų patinų spiečius (mūsų ausys to negirdi – dažnis per aukštas). Vienintelė bėda – ryte nubudę aptiksite visiškai išsikrovusį telefono akumuliatorių. Tad išorinė baterija tiesiog būtina.

Atsisiųsti Google Play.  

5. „Google“ apie išgyvenimą gamtoje, valgomus grybus, pavojingus vabzdžius, įkandimų ir žaizdų gydymą, lūšių vaikymą, erkių traukimą, lūžusio kaulo įtvarą ir laisvalaikio žaidimus gamtoje žino gerokai daugiau už labiausiai patyrusį jūsų bendražygį. Todėl, kad „Google“ apie viską žino gerokai daugiau už bet kurį pasaulio žmogų. Ir ji, kaip žinia, gyvena išmaniajame telefone.

6. Yra ra tokios programėlės, kurios tiesiog nufotografavus augalą, gali apie jį papasakoti viską. Pvz. „PlantNet Plant Identification” jau seniai vadinama augalų „Shazamu”. Jei tai ir nepasirodys kritiškai svarbu, nustebinti savo giliomis žiniomis aplinkinius visada malonu.

Atsisiųti Google Play. Atsisiųsti App Store.

7. Bet kuri telefone įdiegta aktyvumo sekimo programėlė leis tiksliai pamatyti, kokį atstumą, kokiu maršrutu, per kiek laiko įveikėte, kokiu greičiu judėjote, kiek kalorijų sudeginote, kiek… Ir nesakykite, kad tai niekam nerūpi. Dabar grįžę pasakodami draugams apie įveiktus 400 km pelkėmis galėsite pateikti tai įrodančius faktus. Na ir kas, kad programėlė rodo, jog ėjote tik 10 km asfaltuotų keliu, o po tu jus pavežė – kam rūpi tokios detalės, kai yra įrodymas!

8. Atsisakius išmaniojo telefono su savimi teks neštis arba muzikos grotuvą, arba radijo imtuvą, o tai, pripažinkime, būtų beveik tokia pati kvailystė, kaip vakare sėdėti prie laužo be muzikos… 

9. Nes gamta mėgsta pokštus. Ir jei link jūsų artės uraganas, risis cunamis, įsisuks viesulas ar riaumodamas veršis miško gaisras, kur kas smagiau ir naudingiau bus jei jums apie tai iš anksto praneš gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos žinutė telefone, negu ant galvos užkritęs degantis medis ar banginis su visu žvejų laivu.

10. Nes jei visos kitos priemonės pasirodė neveiksmingos, telefonu tiesiog galima paskambinti ir pasiskųsti draugei, kaip beviltiškai bjauru toje gamtoje. Na, taip, galima paskambinti ir išsikvieti pagalbą ar bent jau taksi, tačiau skųstis juk irgi kartais norisi… Galima net paskambinti ir išsikviesti picą, jei šašlykus sudeginote ar žuvies nepagavote. Tik tokiu atveju žygis turėtų vykti kur nors arti namo ir viskas atrodytų labai juokinga, o mes juk čia rašome rimtus dalykus.