Tema: Išmanus naudojimas Patalpinta: 2014 balandis 24

Kaip gauti gelbėtojų perspėjimus į savo telefoną

Ne visada reikia jaudintis išgirdus kaukiant pavojaus sirenas ir nebūtina bėgti į rūsį užsibarikaduoti raugintų agurkų ir uogienių stiklainiais. Tai daugeliu atvejų bus planinė ekstremalios situacijos patikra. Šitą tikrai žinotum, jei būtum nusistatęs reikiamus parametrus savo telefone.

Prieš gerą savaitę vienas toks sirenų pasibandymas vyko Vilniuje. Dalis – deja, mažesnioji – mobiliųjų savininkų apie tai buvo perspėti žinute. Kita dalis sunerimę kraipė galvas, o vėliau susizgribę purkštavo: „o tai kodėl aš nieko negavau?“. Todėl, mielieji, kad visi telefonų turėtojai turi pasirūpinti tokias žinutes gauti.

Ar žinojote, kad Lietuva yra pirmoji Europos Sąjungos valstybė, sukūrusi sistemą, kuri valstybės lygiu realiu laiku perspėja ir informuoja gyventojus, atitinkamai susikonfigūravusius savo mobiliojo telefono nustatymus, apie pavojingus gamtinius ir technogeninius reiškinius? Čia esminė vieta – „susikonfigūravusius savo mobiliojo telefono nustatymus“. Todėl, norėdamas būti informuotu, privalai imtis veiksmų. Laimei, tai nėra sudėtinga.

Ne veltui sakoma „dalykai nutinka“. O kai pagalvoji, labai svarbu, gresiant ekstremaliai situacijai, kuo greičiau gauti apie tai žinių. Tokie pranešimai perspėja ir apie labai žemiškas grėsmes, pvz., gresiančias vėtras, škvalus, kurių Lietuvoje būna kasmet. Be to, ne tik praneša, bet ir suteikia rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Juk būtų labai patogu vasarojant gamtoje gauti perspėjimą, kad laukiama audros ir nederėtų statyti palapinės po medžiu.

Laiku gautas pranešimas gali būti esminis, todėl neprošal pasirūpinti šiuo reikalu, kad vėliau nereikėtų kinkuoti galva ir beviltiškai rypuoti „žinojau, žinojau...“. Nustatyti funkciją gauti vadinamus korinio transliavimo arba tiesiog korinius pranešimus gali visi, turintys „Nokia“, LG, HTC, „Samsung“, „BlackBerry“ modelius. Kai kurie gamintojai, pvz., LG savo kelių pastarųjų metų telefonuose netgi įdiegę specialią ikoną „Korinis transliavimas“, todėl ją įjungti (uždėti varnelę, kad paslauga veiktų) reikalauja pusės minutės darbo.

Tiesa, vieno kelio įjungti šiuos pranešimus nėra, nes skirtingi gamintojai korinio transliavimo funkciją paslepia po įvairiais nustatymais – pvz., HTC telefonuose reikia eiti per nustatymus „Skambinti“ ir pasirinkti „Tinklo transliacija“, o „Samsung“ – per „Pranešimai“ ir dar atlikti nemažą kiekį žingsnių. Bet viskas įmanoma.

Yra sukurta svetainė (http://gpis.vpgt.lt/go.php/lit/Telefonu-nustatymai/6/291), kur paaiškina, kaip atitinkamam telefonui įjungti korinio transliavimo funkciją. Viskas parodyta žingsnis po žingsnį ir netgi su paveikslėliais, tereiks pasirinkti savojo telefono modelį.

Be to, tik dėl korinio transliavimo neverta sviesti kampan seno modelio telefono, nebent tai ta baisi plyta su dabartinio telefono dydžio antena. Šiaip jau, senesni telefonai, net ir veikiantys 2G ryšiu, be vargo gali priimti korinio transliavimo pranešimus.

Kiek sunkiau turintiems 3G ryšio „Huawei“ telefonus ar „Sony Xperia“ serijos modelius – norintiems gauti pranešimus apie gresiančias stichijas, reikės įdiegti papildomas programėles, kurias galima rasti pas telefonų gamintojus.

Dar keli faktai:

  • Korinio transliavimo paslauga yra visiškai nemokama. Ji nevalgo ir interneto duomenų, neapkrauna telefono procesų. Taigi, ją nustatyti telefone tikrai neskaudės.
  • Priešingai nei SMS, apie ekstremalias situacijas pranešantys pranešimai perduodami vienu metu visiems pasirinktoje teritorijoje esantiems ir savo mobiliajame telefone korinio transliavimo funkciją aktyvinusiems gyventojams, neatsižvelgiant į gyventojų skaičių ir neapkraunant viešojo judriojo ryšio tinklų.
  • Tiesa, dalis mūsų lieka nuskriausti. Tai „Apple“ telefonų savininkai ir tie, kurių aparatai veikia su „Windows OS“, pvz., „Nokia Lumia“ serija. Šie telefonai nepriima korinio transliavimo pranešimų. Deja. Reikia tikėtis, kad svarbiu momentu kažkas bus šalia su korinius pranešimus priimančiu telefonu.

O gal jau įsijungei korinio transliavimo paslaugą ir pranešimas pagelbėjo išvengti stichijų šėlsmo?

Raktažodžiai: telefonas, telefonai, mobilieji telefonai
Komentarai: